×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Video/ Emigrantët heqin tmerrin për të kaluar në europë, bëjnë transplantin e veshkës

Një investigim i gjigandit britanik BBC ka treguar se si një grup trafikantësh të organeve realizonte transplantin e veshkave. Një prej këtyre personave tha se banda e tij kryen 20-30 transplantime të paligjshme të veshkave çdo javë.

Veshkat shiten kryesisht nga emigrantë dhe refugjatë afrikanë të cilët po përpiqen të mbledhin para për të kaluar nga Egjipti në Evropë.

Por anëtari i vjetër i bandës i tha BBC, se pothuajse gjysma e dhuruesve nuk paguhen pas operacionit.

Hiba mbeti me një veshkë dhe pa para, pasi u mashtrua nga kriminelët pas operacionit të saj.

Qeveria egjiptiane thotë se ka fituar vlerësime ndërkombëtare për mënyrën si po lufton krimin.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

(Video) Politikani zbulon mënyrën se si të luftohet virusi

(Video) Politikani zbulon mënyrën se si të luftohet virusi

Publikuar më 17.09.2020
Një politikan indian, i cili filmoi veten të ulur në një pel...

Një politikan indian, i cili filmoi veten të ulur në një pellg balte, pretendon se me këtë mënyrë koronavirusi mund të dalë nga trupi i tij. Sukhbir Singh Jaunapuria, deputet nga shteti verior i Rajasthan, ishte midis 24 deputetëve që dolën pozitivë për virusin më 14 shtator, njoftoi media lokale. Një muaj para diagnozës, ai […]

Lexo më shumë

Urinoi mbi trofeun prestigjioz/ Twitter, bllokon llogarinë e reperit Kaney West

Urinoi mbi trofeun prestigjioz/ Twitter, bllokon llogarinë e reperit Kaney West

Publikuar më 17.09.2020
Platforma e njohur sociale Twitter, ka blloguar llogarinë pe...

Platforma e njohur sociale Twitter, ka blloguar llogarinë personale të reperit të njohur amerikan Kanye West. Shkak është bërë postimi i numrit të telefonit të një redaktori të Forbes menjëherë pasi postoi imazhe në platformën e kandidatit presidencial që pretendon se janë faqet nga kontratat e tij të regjistrimit me Universal Music Group. Twitter ndaloi […]

Lexo më shumë

Diplomacia e Vaksinave/ Si Kina po tejkalon Amerikën në prodhimin e vaksinës

Diplomacia e Vaksinave/ Si Kina po tejkalon Amerikën në prodhimin e vaksinës

Publikuar më 17.09.2020
Kur bëhet fjalë për vaksinat, vendimi më i mirë për çdo komb...

Kur bëhet fjalë për vaksinat, vendimi më i mirë për çdo komb të vetëm do të varet nga vendimet dhe veprimet e kombeve të tjerë. Pra, politikat e vaksinave nuk mund dhe nuk duhet të bëhen të veçuara – që do të thotë, siç dëshiron të thotë interneti, se është koha për disa teori lojërash. […]

Lexo më shumë

Kina e ka gati vaksinën në muajin nëntor

Kina e ka gati vaksinën në muajin nëntor

Publikuar më 15.09.2020
Banorët kinezë mund të fillojnë të marrin vaksinat kundër CO...

Banorët kinezë mund të fillojnë të marrin vaksinat kundër COVID-19 që nga nëntori, vuri në dukje një ekspert nga Qendra Kineze për Parandalimin dhe Kontrollin e Sëmundjeve. Wu Guizhen, eksperti kryesor i biosigurisë nga CDC i Kinës, tha se Kina ka udhëhequr botën në kërkimin dhe zhvillimin e një vaksine kundër COVID-19. Nëntë vaksina kanë […]

Lexo më shumë

Zbulimi i ri/ Shkencëtarët thonë se mund të ketë jetë në retë mbi planetin Venus

Zbulimi i ri/ Shkencëtarët thonë se mund të ketë jetë në retë mbi planetin Venus

Publikuar më 14.09.2020
Një ekip ndërkombëtar i shkencëtarëve thotë se ata kanë gjet...

Një ekip ndërkombëtar i shkencëtarëve thotë se ata kanë gjetur molekula fosfine në retë mbi Venus – një shenjë e mundshme e jetës. Gjetjet u botuan në revistën Nature Astronomy të hënën dhe tregojnë mundësinë e jetës ajrore rreth 50 kilometra mbi sipërfaqen e Venusit, planetit të dytë nga Dielli dhe me madhësi të ngjashme […]

Lexo më shumë

Skandali/ Zytarët europianë nuk e dinë se ku ndodhet Kisha e Shën-Sofisë, ngatërrojnë Truqinë me Qipron

Skandali/ Zytarët europianë nuk e dinë se ku ndodhet Kisha e Shën-Sofisë, ngatërrojnë Truqinë me Qipron

Publikuar më 14.09.2020
Eurodeputetët e Syriza-s i kanë dërguar një letër ankese she...

Eurodeputetët e Syriza-s i kanë dërguar një letër ankese shefes së Komisionit të BE-së Ursula Von der Leyen dhe Presidentit të Parlamentit të BE-së, David Sassoli pasi shërbimet e ekzekutivit thanë në një përgjigje zyrtare me shkrim se kisha Hagia Sophia e Stambollit është… në Qipro. Eurodeputetët thanë se ishte e papranueshme që Komisioni nuk […]

Lexo më shumë

Plas sherri mes burrit dhe gruas në plazh, turistët filmojnë momentin (Video)

Plas sherri mes burrit dhe gruas në plazh, turistët filmojnë momentin (Video)

Publikuar më 13.09.2020
Një sherr banal ka plasur me një burri e një gruaje në plazh...

Një sherr banal ka plasur me një burri e një gruaje në plazh. Video është bërë virale në rrjetet sociale, ku dy turistët përballen fizikisht me njëri tjetrin. Ngjarja ka ndodhur në një plazh të Malit të Zi dhe videoja fillon me një burrë që godet grua në fytyrë, e kjo e fundit hakmerret duke […]

Lexo më shumë

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse infektoheni njëkohësisht me Covid 19 dhe me grip

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse infektoheni njëkohësisht me Covid 19 dhe me grip

Publikuar më 12.09.2020
Ndërsa mjekët janë të shqetësuar për shtimin e rasteve me ko...

Ndërsa mjekët janë të shqetësuar për shtimin e rasteve me koronavirus dhe afrimit të sezonit të gripit që mund të mbingarkojë sistemin e kujdesit shëndetësor, amerikanët duhet të luftojnë me një mundësi tjetër: luftimin e të dy viruseve në të njëjtën kohë. “Ju mund të sëmureni nga gripi dhe COVID-19 në të njëjtën kohë, gjë […]

Lexo më shumë