×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Video e frikshme/ Fëmija rrezikon jetën në mal, ndiqet pas nga një ari i murrmë

Ngjitja në mal e një familje italiane mori rrjedhë tjetër në momentin që u shfaq një ari i murrmë. Familja ka publikuar në rrjet një video të frikshme, në të cilën shihet se si një fëmijë ndiqet nga pas nga ariu.

Videoja është realizuar në Trentino, në Italinë Veriore, dhe në të shfaqet 12-vjeçari Alessandro, i cili ikën me shumë kujdes e me po të njëjtin ritëm ndiqet nga kafsha. Njerku i djalit i mbush mendjen që të vazhdojë të ecë përpara dhe të mos e shikojë ariun.

Loris Calliari, njerku i 12-vjeçarit që xhiroi dhe videon, ka treguar për “CNN” se djali po mblidhte disa boçe pishe në shkurre, ku familja beson se po flinte ariu i murrmë. Ai tha se Alessandro në të vërtetë nuk ishte frikësuar, madje i kishte kërkuar t’i bënte një foto me ariun nga mbrapa.

“Vura re që ai po lëvizte dhe i thashë djalit që të ecte ngadalë, me kujdes, dhe se do i bëja një foto, por duhej të lëvizte. Në fillim isha shumë nervoz, por më pas u qetësova kur pashë që ariu nuk ishte i frikësuar”, ka thënë Loris.

Por duket se jo të gjithë e kanë përjetuar njësoj situatën, sepse ai ka treguar se nëna dhe gjyshja e 12-vjeçarit bërtisnin nga ana tjetër dhe ishin të tmerruara.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

“Isha e shkatërruar në çdo drejtim”- Rrëfimi i një ish-dëshmitareje të Jehovait: Drama e madhe që përjetova. Kur i lashë, rilinda!

“Isha e shkatërruar në çdo drejtim”- Rrëfimi i një ish-dëshmitareje të Jehovait: Drama e madhe që përjetova. Kur i lashë, rilinda!

Publikuar më 03.07.2020
Amber Scorah* ishte gjenerata e tretë nga familja e saj që b...

Amber Scorah* ishte gjenerata e tretë nga familja e saj që besonte se për çdo pyetje, apo sfidë të vështirë që jeta mund t’i vinte përballë e kishte përgjigjen. Përgjigjia ishte Armagedon; gjithçka është e shkruar. “Nëse bota është drejt fundit, pse duhet të shkosh në kolegj? Përse të duhet karriera”, thotë Amber. Kështu veproi edhe […]

Lexo më shumë

Ish-bossi i Formula 1 bëhet baba në moshën 89-vjeçare

Ish-bossi i Formula 1 bëhet baba në moshën 89-vjeçare

Publikuar më 03.07.2020
Bernie Ecclestone, ish-bosi i Formula 1, është bërë baba për...

Bernie Ecclestone, ish-bosi i Formula 1, është bërë baba për herë të katërt në moshën 89-vjeçare. Bashkëshortja e tij Fabiana Flosi 44 vjeç solli në jetë anëtarin më të ri të familjes, djalin Ace.“The Sun” raporton se lindja zgjati vetëm 25 minuta. Çifti po qëndron në shtëpinë e tyre në Zvicër. I sapolinduri Ace është […]

Lexo më shumë

Testimi i ujërave të zeza mund të jetë fitorja ndaj virusit

Testimi i ujërave të zeza mund të jetë fitorja ndaj virusit

Publikuar më 02.07.2020
Një test i koronavirusit me bazë ujërat e zeza mund të jetë ...

Një test i koronavirusit me bazë ujërat e zeza mund të jetë një “fitore e lehtë” që do të merrte analizat e infeksionit deri në 10 ditë më herët sesa me testet ekzistuese të bazuara në mjekësi. Shkencëtarët e udhëhequr nga Qendra për Ekologji dhe Hidologji në Mbretërinë e Bashkuar po punojnë në një provë […]

Lexo më shumë

Refuzoi t’i shërbejë klientes që nuk mbante maskë, kamerieri shpërblehet me 100 mijë dollarë “bakshish”

Refuzoi t’i shërbejë klientes që nuk mbante maskë, kamerieri shpërblehet me 100 mijë dollarë “bakshish”

Publikuar më 02.07.2020
Lenin Guteres, 24-vjeç, ishte pranë përfundimit të orarit të...

Lenin Guteres, 24-vjeç, ishte pranë përfundimit të orarit të punës, kur në lokal u fut një grua pa maskë mbrojtëse. Guteres e kishte pyetur nëse kishte maskë, e para se të arrinte t’ia shpjegonte rregullat e kompanisë ku ai punon, ku kërkohet nga klientët të bartin maskë, ajo filloi ta sulmon dhe më pas ta […]

Lexo më shumë

Dasma/ Dhëndri vdes nga virusi, infektohen dhe 95 persona të pranishëm në ceremoni

Dasma/ Dhëndri vdes nga virusi, infektohen dhe 95 persona të pranishëm në ceremoni

Publikuar më 01.07.2020
Një martesë në Indinë Lindore ka përfunduar në tragjedi pasi...

Një martesë në Indinë Lindore ka përfunduar në tragjedi pasi dhëndëri vdiq vetëm dy ditë pasi lidhi kurorë dhe 95 të ftuar u testuan pozitivë për koronavirusin. Megjithëse shumë civilë kanë qenë të etur për t’u rikthyer në jetën normale pas disa muajve masa të bllokimit, përralla tragjike shërben si një kujtesë se pandemia nuk […]

Lexo më shumë

“Mjekësia ka gënjyer për vdekjen nga korona”, deklarata shokuese e këngëtarit shqiptar  

“Mjekësia ka gënjyer për vdekjen nga korona”, deklarata shokuese e këngëtarit shqiptar  

Publikuar më 01.07.2020
Këngëtari i mirënjohur, Frederik Ndoci, në një shkrim në med...

Këngëtari i mirënjohur, Frederik Ndoci, në një shkrim në mediat sociale ka ngritur disa pikëpyetje të shumta lidhur me të dhënat e Covid-19, kudo në botë, duke i konsideruar ato “fake”. Sipas Frederik Ndocit, i cili ndodhet në SHBA, vendi më i prekur aktualisht nga pandemia në botë, para Covid-19, kishte lloje të tjera gripërash, […]

Lexo më shumë

Ish-pornostarja pendohet për punën e shkuar: Ato video do më përndjekin deri kur të vdes

Ish-pornostarja pendohet për punën e shkuar: Ato video do më përndjekin deri kur të vdes

Publikuar më 29.06.2020
Ish-pornostarja e njohur, Mia Khalifa, përfshihej në listën ...

Ish-pornostarja e njohur, Mia Khalifa, përfshihej në listën e videove më të shikuara në filmat për të rritur, por tashmë ajo dëshiron që të shkuarën ta hedh pas krahëve. Së fundmi në disa komente të shkëmbyera me ndjekësit e saj në rrjete sociale ajo reflektoi mbi kohët e kaluara si pornostare. Khalifa, që hoqi dorë […]

Lexo më shumë

A është kjo grua njeriu më i vjetër në botë? Banorja kineze mbush 134 vjeç

A është kjo grua njeriu më i vjetër në botë? Banorja kineze mbush 134 vjeç

Publikuar më 29.06.2020
Mediet e qeverisë kineze pohojnë se Almihan Seyiti është qyt...

Mediet e qeverisë kineze pohojnë se Almihan Seyiti është qytetarja më i moshuar në vend, megjithëse vërtetësia e regjistrave të saj të lindjes mbetet për t’u verifikuar. Nëse pretendimet e zyrtarëve janë të vërteta, Seyiti mund të jetë personi më i vjetër në historinë e njeriut. Gruaja e moshuar thuhet se ka jetuar në tre […]

Lexo më shumë