Vendi pushtohet nga shira të dendur, çdo të ndodhë orët në vijim

Ditën e sotme do të pushtohet nga shirat gjatë gjithë ditës. Reshjet do të bien në veri por, shira më të pakët në qendër dhe jug deri vonë pasdite kur shirat intensifikohen edhe në zonat qendrore dhe gradualisht në mbrëmje dhe gjatë natës, intensifikohen edhe në zonat jugore.
Gjatë natës, shirat mbeten të dendur në qendër dhe jug.
Shirat në Tiranë nga mesnata deri në këto momente kanë shënuar R = 13.6 mm, njofton Meteoalb.

Të tjera

Abissnet