Vdes infermierja shqiptare në Itali, e përplasi makina kur…

Një aksident i rëndë me makinë i ka marrë jetën një gruaje shqiptare në Itali, e cila ishte e moshës 50 vjeç dhe se me profesion ishte infermiere. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e së premtes, rreth orës 06:45 minuta në një segment rruge mes komunave të Bolonjës, Rastignanos, San Lazaaro, ku në këtë të fundit ishte banuese edhe viktima. Shofere e makinës që ka shtypur sëhqiptaren ishte një grua nga Bolonja, e cila menjëherë pas aksidentit u ndal dhe se ka kërkuar edhe ndihmën e nevojshme.

Bëhet me dije se nuk ka pasur kamera në vendngjarje apo dëshmitarë, për të parë nëse makina e ka përplasur gruan kur kjo ishte në vijat e bardha apo jo. Mediat e shtetit fqinj kanë shkruar se viktima punonte si infermiere në “Villa Serena” dhe se ishte duke shkuar në punë.

 

Të tjera

Abissnet