Vasilika Vjero dhe Adela Xhemali emërohen zv. ministre të Ekonomisë

Adela Xhemali dhe Vasilika Vjero emërohen zv. ministre të Ekonomisë.

Ky vendim është marrë në mbledhjen e djeshme të qeverisë pas dorëheqjes së Elton Haxhit dhe Erjon Luçit.

Adela Xhemali, ish-drejtoresha e përgjithshme e Menaxhimit të Borxhit Publik në Minisrinë e Financave dhe ish drejtoreshë në një drejtori në kryeministri, është emëruar tashmë si zv.ministre e Ekonomisë ndërsa Vasilika Vjero, ka pasur detyrën e Drejtorit të Përgjithshëm në Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve, institucion ky, në varësinë e Ministrisë së Financave në Republikën e Shqipërisë dhe ka shërbyer si Drejtor i Përgjithshëm i Qendrës Kombëtare të Biznesit.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet