×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Ulet numri i viktimave në Greqi nga COVID-19, 1.712 raste të reja, 357 në intubim dhe 27 vdekje

Laboratori në Greqi konfirmoi rastet e sëmundjes të regjistruara në 24 orët e fundit. Ato përfshijnë 1.712 raste të reja, nga të cilat 8 u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet e vendit. Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 693.886 (ndryshim ditor + 0.2%), nga të cilët 50.8% janë meshkuj.

Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 114 infektime konsiderohen të kenë lidhje me udhëtimet nga jashtë dhe 2.221 janë të lidhura me një rast tashmë të njohur.

Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 27, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 15.375 vdekje. 95.4% kishin sëmundje themelore dhe/ose moshën 70 vjeç e lart.

Numri i pacientëve të trajtuar me intubim është 357 (63.0% meshkuj). Mosha mesatare e tyre është 66 vjeç. 81.2% kanë një sëmundje themelore dhe / ose moshën 70 vjeç e lart. Ndër pacientët e intubuar, 314 (87.96%) janë të pavaksinuar ose pjesërisht të vaksinuar dhe 43 (12.04%) janë plotësisht të vaksinuar.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vetëm 6 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, asnjë vdekje brenda 24 orëve të fundit

Vetëm 6 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, asnjë vdekje brenda 24 orëve të fundit

Publikuar më 28.11.2021
Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kom...

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka informuar se nga 1.514 testime, 6 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes. Sot janë shëruar 5 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.763. Në total […]

Lexo më shumë

Përcillen për në banesën e fundit dy nxënësit që u vranë, qindra njerëz u japin lamtumirën

Përcillen për në banesën e fundit dy nxënësit që u vranë, qindra njerëz u japin lamtumirën

Publikuar më 28.11.2021
Janë përcjellë për në banesë të fundit në Gllogjan të Deçani...

Janë përcjellë për në banesë të fundit në Gllogjan të Deçanit dy nxënësit e shkollës së mesme të cilët u vranë të premten në autobusin që po i dërgonte në shtëpi. I vdekur mbeti edhe shoferi. Qindra qytetarë u qëndruan afër familjarëve të dy të rinjve në ceremoninë e përbashkët të varrimit. I pranishëm ishte […]

Lexo më shumë

Vrasja e trefishtë në Deçan, qeveria e Kosovës ofron 20 mijë euro shpërblim për ata që mundësojnë arrestimin e autorit

Vrasja e trefishtë në Deçan, qeveria e Kosovës ofron 20 mijë euro shpërblim për ata që mundësojnë arrestimin e autorit

Publikuar më 28.11.2021
Qeveria e Kosovës ka ofruar shpërblim prej 20 mijë euro për ...

Qeveria e Kosovës ka ofruar shpërblim prej 20 mijë euro për ata të cilët mundësojnë arrestimin e autorit të vrasjes së trefishtë në Gllogjan të Deçanit, ku u sulmua me armë autobusi i nxënësve. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media të lëshuar nga Zyra e Kryeministrit. “Lidhur me rastin e vrasjes […]

Lexo më shumë

Video virale e Papa-Nikolas kundër vaksinimit: Çdo nënë dhe çdo bari u bë mjeke dhe infektologe

Video virale e Papa-Nikolas kundër vaksinimit: Çdo nënë dhe çdo bari u bë mjeke dhe infektologe

Publikuar më 28.11.2021
Një prift nga Greqia u dërgon mesazhin e tij atyre personave...

Një prift nga Greqia u dërgon mesazhin e tij atyre personave që refuzojnë të vaksinohen dhe deklaron se janë skeptikë ndaj koronavirusit me videon e intervistës së tij që po bëhet virale orët e fundit në rrjetet sociale. Duke folur për mediat fqinje, Papa-Nikolla shprehet në mënyrë karakteristike “priftërinjtë shpirtërorë i kanë marrë njerëzit në […]

Lexo më shumë

Shkatërrohet rrjeti i trafikantëve, arrestime në Austri për trafik emigrantësh përmes “Rrugës Ballkanike”

Shkatërrohet rrjeti i trafikantëve, arrestime në Austri për trafik emigrantësh përmes “Rrugës Ballkanike”

Publikuar më 28.11.2021
Autoritetet në Austri kanë shkatërruar një rrjet trafikantës...

Autoritetet në Austri kanë shkatërruar një rrjet trafikantësh, që kishin sjellë në shtet qindra emigrantë përmes Ballkanit. Policia në provincën Lower të Austrisë tha më 27 nëntor se në ditët e fundit, 15 trafikantë – shtetas të Moldavisë, Ukrainës dhe Uzbekistanit – u arrestuan gjatë kontrolleve në disa vetura të dyshuara, por edhe në një […]

Lexo më shumë

“Ishte një person i maskuar me kallshnikov”, nxënësit rrëfejnë tmerrin e përjetuar gjatë sulmit drejt autobuzit

“Ishte një person i maskuar me kallshnikov”, nxënësit rrëfejnë tmerrin e përjetuar gjatë sulmit drejt autobuzit

Publikuar më 26.11.2021
Personi që ka qëlluar me breshëri plumbash në drejtim të aut...

Personi që ka qëlluar me breshëri plumbash në drejtim të autobusit të mbushur me nxënës në Kosovë ka qenë i maskuar. Mediat e Kosovës shkruajnë se kanë qenë vetë fëmijët që janë bërë dëshmitarë të kësaj masakre që kanë treguar se kanë parë një person të maskuar që ka sulmuar autobusin me kallashnikov. Nuk dihet […]

Lexo më shumë

E trishtë/ Publikohet fotoja e shoferit që mbeti i vrarë nga të shtënat me armë drejt autobuzit në Deçan

E trishtë/ Publikohet fotoja e shoferit që mbeti i vrarë nga të shtënat me armë drejt autobuzit në Deçan

Publikuar më 26.11.2021
Ky është shoferi i autobusit që u vra në Deçan. Mitropol pak...

Ky është shoferi i autobusit që u vra në Deçan. Mitropol pak më parë raportoi për një vrasje që nga ndodhur nga gjuajtja me armë në drejtim të një autobusi me nxënës në Deçan. Shoferi i cili mbeti i vrrë është Gani Gjoka. Siç u raportua dhe më herët, të vdekur kanë mbetur, shoferi i […]

Lexo më shumë

Masakër në Kosovë, shkon në katër numri i të vrarëve në Deçan

Masakër në Kosovë, shkon në katër numri i të vrarëve në Deçan

Publikuar më 26.11.2021
Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gllogjan të Deçanit, ku n...

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gllogjan të Deçanit, ku një autobus me nxënës është gjuajtur me armë. Express merr vesh nga burime se përveç shoferit të autobusit dhe dy nxënësve, ka vdekur edhe kondukteri i autobusit. Ndërsa, kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj për Express tha se autobusi po barte nxënësit nga Gjakova për në […]

Lexo më shumë