Ulen temperaturat! Ja si parashikohet moti sot në territorin shqiptar

Territori shqiptar në pjesën e parë të ditës mbetet me kthjellime dhe vranësira të lehta në zonat malore, por duke filluar nga mesdita dhe në vijim vranësirat kalimtare do të përfshijnë dhe zonën e ulët të vendit tonë.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -3 gradë C në 14 gradë C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet