UEFA fiksohet keq me Shqipërinë, ja gafa në foton e postuar në “Facebook” (FOTO)

UEFA ka bërë një gafë që bie në sy gjatë publikimit në “Facebook” të sfidave të sotme për Kualifikueset në Botërorin Rusi 2018.

 

Në foton e publikuar kombëtarja e Shqipërisë është vendosur plot katër herë në ndeshjet e mbrëmjes së sotme përballë Portugalisë, Greqisë, Estonisë dhe Belgjikës.

Njëri prej komentuesve ironizon duke pyetur me habi: “Sa Shqipëri ka në Evropë?!”.  Menjëherë pas këtij postimi është postuar një foto e re që shfaq pa gabime sfidat e mbrëmjes së sotme.

Nuk është hera e parë që UEFA bën lapsuse të tilla. Në një postim të mëhershëm Shqipërisë i bashkëngjitet flamuri maqedonas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet