×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

U arrestua për vrasjen e Flamur Ducit, lirohet pas 8 muajsh 18-vjeçari

Gjykata e Korçës ka lënë të lirë 18-vjeçarin Devis Hotin, i cili u arrestua për vrasjen e Flamur Ducit.

Ngjarja e rëndë ndodhi më 19 dhjetor, ndërsa 18-vjeçari u la i lirë pasi ADN-ja e fijes së flokut të gjetur në vendin e krimit nuk i përkiste Devis Hotit.

Flamur Duci u gjet i pajetë nga bashkëfshatarët, pranë lokalit që kishte në pronësi.

Sipas prokurorisë ai kishte marrë 8 goditje me thikë në trup, ndërkohë që në dorë u gjet pikërisht fija e flokut që  shpëtoi të riun nga burgu. Më pas viktima ishte spërkatur me benzinë dhe i është vënë flaka, duke i shkaktuar djegur në kokë, krah dhe trup.

Nëna e 18-vjecarit tha se djali u mbajt padrejtësisht për 8 muaj në burg pa asnjë prove, ndërsa kërkoi që policia të gjejë autorin e vrasjes së 45-vjecarit Duci me të cilin janë edhe kushërinj.

Valbona Hoti u shpreh se djali i saj është i pafajshëm dhe këtë e tregoi edhe vendimi i gjykatës.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Qendra e masazhit ishte kthyer në vatër prostitucioni, arrestohet menaxheri, në kërkim pronari i saj në Tiranë

Qendra e masazhit ishte kthyer në vatër prostitucioni, arrestohet menaxheri, në kërkim pronari i saj në Tiranë

Publikuar më 03.12.2020
Një tjetër qendër masazhi e kthyer në vatër prostitucioni ka...

Një tjetër qendër masazhi e kthyer në vatër prostitucioni ka rënë në gjurmët e policisë në Tiranë, në zonën e Don Boskos. Uniformat blu njoftuan se në bazë të provave të grumbulluara, si rezultat e një pune disamujore, u kap dhe u vu në pranga menaxheri i qendrës së masazhit,  shtetasi K. Sh., 28 vjeç, […]

Lexo më shumë

Ishin duke trafikuar bomba me telekomandë drejt Malit të Zi, përfundojnë në pranga të rinjtë (Emrat)

Ishin duke trafikuar bomba me telekomandë drejt Malit të Zi, përfundojnë në pranga të rinjtë (Emrat)

Publikuar më 03.12.2020
Policia e Lezhës ka arrestuar dy të rinj të cilët kanë tentu...

Policia e Lezhës ka arrestuar dy të rinj të cilët kanë tentuar të trafikojnë dy bomba me telekomandë drejt Malit të Zi. Policia njofton janë vënë në pranga shtetasit Mariglen Gruda dhe Erol Çiçi, banues në Durrës (të dënuar me parë). Këta shtetas u kapën në flagrancë në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Shëngjinit”, në […]

Lexo më shumë

Shqiptari rrëfen si e dogji grekun: I vura flakën të fshija gjurmët, e tërhoqa të banaku dhe e laga me vodka, viktimën e godita me shtizë!

Shqiptari rrëfen si e dogji grekun: I vura flakën të fshija gjurmët, e tërhoqa të banaku dhe e laga me vodka, viktimën e godita me shtizë!

Publikuar më 02.12.2020
L.I. mendoi se do të ishte në gjendje të zhdukte gjurmët e t...

L.I. mendoi se do të ishte në gjendje të zhdukte gjurmët e tij, pasi nuk kishte shumë njerëz në rrugë për shkak të bllokimit, kështu që do të ishte e vështirë për dikë që ta shihte atë. Sidoqoftë, heshtja që mbizotëronte në ishull ishte ajo që bëri që autoritetet të hetonin krimin, pasi i riu […]

Lexo më shumë

Nga Kurbin në Fier, OFL u kërkon deklarimin e pasurisë këtyre personave (Detaje)

Nga Kurbin në Fier, OFL u kërkon deklarimin e pasurisë këtyre personave (Detaje)

Publikuar më 02.12.2020
Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të d...

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Operacioni Forca e Ligjit ka kërkuar deklarimin e pasurisë dy shtetasve, të dënuar për disa vepra penale. Bëhet fjalë për shtetasit: Shpendi Lilaj, banues në Fier, i dënuar në Kosovë për veprat penale “Krim […]

Lexo më shumë

SPAK merr të pandehur ish-drejtorin e burgut 313 dhe shefin e Logjistikës, zbardhet skema e korrupsionit

SPAK merr të pandehur ish-drejtorin e burgut 313 dhe shefin e Logjistikës, zbardhet skema e korrupsionit

Publikuar më 02.12.2020
Ish-drejtori i burgut 313, Eduard Strugaj është marrë i pand...

Ish-drejtori i burgut 313, Eduard Strugaj është marrë i pandehur pasi akuzohet për “korrupsion pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”. Sipas SPAK-ut Eduard Strugaj në cilësinë e drejtorit ka bashkëpunuar me  Florin Ahmetajn, me detyre shef i Logjistikës në këtë IEVP, duke kërkuar dhe marrë para nga shtetasi I. Paço, si përfitim të parregullt […]

Lexo më shumë

Dyshohet se ishte me koronavirus, tenton të presë damarët 57-vjeçari në Tiranë

Dyshohet se ishte me koronavirus, tenton të presë damarët 57-vjeçari në Tiranë

Publikuar më 02.12.2020
Një 57-vjeçar ka tentuar që të vrasë veten, për shkak se dys...

Një 57-vjeçar ka tentuar që të vrasë veten, për shkak se dyshonte se ishte infektuar me koronavirus. Mësohet se ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Tiranë, ku 57-vjeçari ka tentuar që të pres damarët. Ai ka deklaruar në Polici se kërkonte që ti jepte fund jetës, për shkak të dyshimeve se ishte infektuar nga […]

Lexo më shumë

I shpallur në kërkim, arrestohet 34-vjeçari në Tiranë, në pranga edhe 4 të tjerë

I shpallur në kërkim, arrestohet 34-vjeçari në Tiranë, në pranga edhe 4 të tjerë

Publikuar më 02.12.2020
Një 34-vjeçar i shpallur në kërkim kombëtar për vjedhje dhe ...

Një 34-vjeçar i shpallur në kërkim kombëtar për vjedhje dhe shpërdorim detyre është arrestuar nga forcat blu.  Bëhet fjalë për shtetasin N. M., banues në Tiranë, të cilin Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë e ka dënuar me 3 muaj burgim. Nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve, në vijim të goditjeve të njëpasnjëshme kundër aktivitetit kriminal […]

Lexo më shumë

Ekzekutohet me armë zjarri 30 vjeçari në Vlorë, zbardhet identiteti i viktimës

Ekzekutohet me armë zjarri 30 vjeçari në Vlorë, zbardhet identiteti i viktimës

Publikuar më 01.12.2020
Një 30 vjeçar është vrarë me armë zjarri mbrëmjen e sotme në...

Një 30 vjeçar është vrarë me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Vlorë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në zonën e Dukatit. Vlorë Më datë 01.12.2020, rreth orës 21:00, në Sallën Operative Vlorë ka ardhur një  telefonatë nga një qytetar se në Fushë- Dukat, Orikum një automjet ka ndaluar në rrugë dhe brenda tij ka […]

Lexo më shumë