U arratis nga burgu i Trikalës, dënohet me 25 vjet burg

Klement Çala, person që u arratis nga burgu në Trikala është dënuar me 25 vjet burg.

Dënimi për të është dhënë nga ana e Krimeve të Rënda. Klement Çala është person që bënte pjesë në bandën e kryesuar nga ana e Ilir Kupës.

/D.Xh/

 

Të tjera

Leksioni i Studentëve

Nga Zef Bushati Përtej kryefjalës së këtyre ditëve “student” dhe përpjekjeve të kuptueshme për pronësimin politik të protestës, e cila…

Abissnet