×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Twitter, Facebook përgatiten për tranzicionin e llogarive të Shtëpisë së Bardhë

Kompania Twitter tha se do t’ia transferojë më 20 janar administratës së zotit Biden kontrollin e llogarisë së përdorur nga Presidenti Trump me emrin @POTUS.

Kjo është llogaria zyrtare e Presidentit të Shteteve të Bashkuara dhe është e ndarë nga ajo e njohur me emrin @realDonaldTrump që Presidenti Trump përdor për të postuar në Twitter.

Kompania tha të shtunën se “po përgatitet aktivisht të mbështesë kalimin e llogarive institucionale Twitter të Shtëpisë së Bardhë më 20 janar, 2021.”

“Ashtu siç vepruam për tranzicionin presidencial në vitin 2017, ky proces po bëhet në konsultim të ngushtë me Arkivat dhe Regjistrat Kombëtarë,” tha kompania të shtunën.

Twitter gjithashtu do të bëjë kalimin e llogarive të tjera të Shtëpisë së Bardhë në ditën e inaugurimit.

Kompania do të takohet me zyrtarët e ekipit të tranzicionit të zotit Biden dhe të Nënpresidentes së zgjedhur Kamala Harris për të diskutuar mbi hollësitë e përdorimit të këtij rrjeti social nga administrata e re.

Nga ana e saj, kompania Facebook tha: “Në vitin 2017, ne punuam me administratën Obama dhe administratën e re Trump për të garantuar një tranzicion pa probleme të llogarive të tyre në Facebook dhe Instagram më 20 janar dhe presim të bëjmë të njëjtën gjë edhe kësaj here.” /VOA/

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

YouTube do të vendosë reklama në videot tuaja dhe të mos paguajë asnjë qindarkë

YouTube do të vendosë reklama në videot tuaja dhe të mos paguajë asnjë qindarkë

Publikuar më 20.11.2020
Kompania aktualisht ndan të ardhurat nga krijuesit të cilët ...

Kompania aktualisht ndan të ardhurat nga krijuesit të cilët janë pjesë e skemës së partneritetit ku shfaq reklama përpara fillimit apo në mes të videos. YouTube tha se do të fillojë të shfaqë reklama edhe në video të tjera të cilat nuk janë pjesë e programit YouTube Partner pa u paguar asnjë qindarkë në këmbim. […]

Lexo më shumë

Edhe këtë nuk e kishim dëgjuar! Zhvillohet aplikacioni që përkthen mjaullimën e maceve

Edhe këtë nuk e kishim dëgjuar! Zhvillohet aplikacioni që përkthen mjaullimën e maceve

Publikuar më 19.11.2020
Gama e aplikacioneve sa vjen edhe zgjerohet, kjo falë edhe n...

Gama e aplikacioneve sa vjen edhe zgjerohet, kjo falë edhe ndihmesës që po jep inteligjenca artificiale. Një ish-inxhinier i Amazon Alexa ka zhvilluar një aplikacion që ka për qëllim të përkthejë mjaullimën e maceve. Quhet “MeowTalk” dhe regjistron zërin e maceve duke u përpjekur të identifikojë kuptimin e mesazhit. Ata që kanë mace mund të […]

Lexo më shumë

Përdoruesit e PayPal zyrtarisht mund të blejnë dhe shesin kriptomonedha

Përdoruesit e PayPal zyrtarisht mund të blejnë dhe shesin kriptomonedha

Publikuar më 13.11.2020
Pasi zbuloi planet në muajin Tetor, PayPal tha se së shpejti...

Pasi zbuloi planet në muajin Tetor, PayPal tha se së shpejti të gjithë përdoruesit e platformës në SHBA do të mund të blejnë dhe shesin kriptomonedha. Deri tani ka qenë shërbim i disponueshëm vetëm për një numër të kufizuar përdoruesish dhe tani e gjitha do të ndryshojë. PayPal thotë se të gjitha llogaritë Amerikane mund […]

Lexo më shumë

YouTube shfaq probleme, pëson ndërprerje të pazakontë

YouTube shfaq probleme, pëson ndërprerje të pazakontë

Publikuar më 12.11.2020
Është një ngjarje e rrallë të shikosh YouTube që ka probleme...

Është një ngjarje e rrallë të shikosh YouTube që ka probleme. Ndërsa ishte i aksesueshëm gjatë natës me orën tonë lokale, përdoruesit e YouTube në pjesë të ndryshme të botës, veçanërisht në SHBA, nuk mund të luanin videot. Krahas vetë YouTube, u prekën edhe YouTube Premium dhe YouTube Music. Zakonisht shërbimi video i Google është […]

Lexo më shumë

“Izolim” është shpallur fjala e vitit 2020 nga Fjalori Collins

“Izolim” është shpallur fjala e vitit 2020 nga Fjalori Collins

Publikuar më 10.11.2020
“Izolim” është shpallur fjala e vitit 2020 nga Fjalori Colli...

“Izolim” është shpallur fjala e vitit 2020 nga Fjalori Collins, pasi rritjes së madhe të përdorimit të saj gjatë pandemisë. Kjo fjalë “përmbledh përvojën e përbashkët të miliarda personave”, ka thënë Collins. Leksikografët kanë regjistruar më shumë se 250,000 përdorime të fjalës “izolim” më 2020, për dallim nga vetëm 4,000 një vit më parë. Në […]

Lexo më shumë

WhatsApp me mesazhe që fshihen automatikisht pas 7 ditësh

WhatsApp me mesazhe që fshihen automatikisht pas 7 ditësh

Publikuar më 05.11.2020
Një javë më parë Facebook tha se WhatsApp kishte kaluar 100 ...

Një javë më parë Facebook tha se WhatsApp kishte kaluar 100 miliardë mesazhe të dërguara në një ditë, por jo të gjithë duan që ato mesazhe të qëndrojnë për shumë kohë në platformë. Për këtë platforma e komunikimit me 2 miliardë përdorues në mbarë botën do të shtojë një funksion që u jep përdoruesve më […]

Lexo më shumë

Bill Gates i kishte parashikuar videokonferencat 25 vite më parë

Bill Gates i kishte parashikuar videokonferencat 25 vite më parë

Publikuar më 31.10.2020
25 vite më parë Bill Gates kishte parashikuar se video konfe...

25 vite më parë Bill Gates kishte parashikuar se video konferencat do të zëvendësonin takimet ballë për ballë. Tani ai parashikon se video konferencat do të përmirësohen akoma më tepër. Ekranet në shtëpi do të bëhen më të mëdhenj dhe udhëzimet e biznesit nuk do të rikthehen në nivelin e para-Covid-it. “Pajisjet e vogla të […]

Lexo më shumë

WhatsApp së shpejti do të ketë një opsion të shumëkërkuar

WhatsApp së shpejti do të ketë një opsion të shumëkërkuar

Publikuar më 28.10.2020
Së shpejti do të mund të përdorni llogarinë e WhatsApp në më...

Së shpejti do të mund të përdorni llogarinë e WhatsApp në më shumë se një pajisje njëherazi dhe tashmë kemi një ide të qartë sesi mund të funksionojë. Në qershor u raportua se mbështetja për disa pajisje njëherazi po vinte së shpejti dhe tani një imazh i një menuje të re të WhatsApp detajon sesi […]

Lexo më shumë