Tropojë, në kërkim për armbëmbajtje pa leje, arrestohet

Një person në Tropojë, i shpallur në kërkim policor për armëmbajtje pa leje, u arrestua më në fund nga policia. Uniformat blu të rrethit të skajshëm verior kanë ndaluar shtetasin në kërkim S.Rr 24 vjeç.

“Në vijim të komunikatës që bënë fjalë për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e arëve luftarake dhe municionit”, më datë 11.10.2018, u ndalua shtetasi në kërkim, S.Rr., vjeç 24, banues në fshatin Rragam. Neni 278 i Kodit Penal”, thuhet në njoftim.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet