Tronditëse! Ndërron jetë në një moshë shumë të re futbollisti i të rinjve të Atletiko Madridit

Një ngjarje shumë e rëndë ka tronditur së fundmi Atletiko Madridin dhe të gjithë botën e futbollin. Kristian Minkola, futbollisti i të rinjve të Atletikos, ka ndërruar jetë në moshë shumë të re, 14 vjeç. Lojtari luante për të rinjtë e Atletiko Madridit dhe lajmin për humbjen e jetës e ka njoftuar sot klubi i tij. Klubi madrilen ditën e sotme bëri me dije se ai kishte ndërruar jetë dhe se kjo ishte një humbje shumë e madhe për to. Qartësohet se akoma nuk dihen shkaqet e kësaj vdekjeje. Të gjithë pjestarët e klubit madrilen shprehin ngushëllime për familjarët e futbollistit pasi këto janë momente shumë të vështira për to.

“Ne jemi të tronditur nga lajmi i trishtuar i vdekjes së lojtarit tonë dhe ndjejmë thellësisht keqardhje për humbjen e tij. Atlétiko Madrid dhe e gjithë familja jonë do të jenë pranë familjes dhe miqve të Kristianit në këto momente dhimbjeje.”, u shpreh presidenti i Atletikos, Enrike Serezo.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet