Treshja sulmuese më “vrasëse” në Evropë, mësoni kush kryeson!

Treshja e sulmit të Lyonit ka shënuar më shumë gola në 5 ligat më të mëdha evropiane, duke u konsideruar kështu si treshja “vrasëse”.

Fekir, Mariano dhe Depay krysojnë këtë listë me 26 gola në total ndërsa në vendin e dytë pozicionohet treshja e ëndrrave Mbappe, Neymar, Cavani me 24 gola.

Pas 11-javëve në ligat evropiane, këto janë treshet me më shumë gola:

1. Lyon: 26 goals (Fekir 11 + Mariano 9 + Depay 6)
2. PSG: 24 goals (Cavani 13 + Neymar 7 + Mbappe 4)
3. Manchester City: 22 goals (Aguero 8 + Sterling 7 + Gabriel Jesus 7)
4. Juventus: 21 goals (Dybala 11 + Higuain 7 + Khedira 3)
5. Valencia: 20 goals (Zaza 9 + Rodrigo 7 + Santi Mina 4)
5. Lazio: 20 gola (Immobile 14 + Luis Alberto 3 + Parolo 3)

Të tjera

Abissnet