×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Tragjike! Zjarri përfshin shtëpinë e familjes shqiptare në Greqi, humb jetën 16-vjeçari, tezja shpëto dy më të vegjlit

Një ngjarje tragjike është regjistruar mëngjesin e sotëm në Greqi, ku banesa e një familjeje shqiptare në Selanik është përfshirë në flake, duke i marrë jetën një 16-vjeçari.

Mediat greke shkruajnë se zjarri që shpërtheu të martën në mëngjes, në apartamentin ku jetonte një familje shqiptare, ishte fatale për fëmijën 16-vjeçar.

Mësohet se zjarri filloi rreth orës 11:00, për arsye ende të panjohur, duke rezultuar në një alarm për autoritetet. Forcat e Zjarrfikëse dhe Policia shkuan menjëherë në vendngjarje.

Zjarrfikësit hynë në apartament për të bërë shuarjen e flakëve dhe pak më vonë gjetën edhe trupin e pajetë të të miturit.

Kur shpërtheu zjarri, i riu fatkeq, i cili kishte probleme të lëvizjes, ishte në shtëpi bashkë me motrën dhe vëllain e tij, të moshës 13 dhe 6 vjeç.

Prindërit nuk ishin në shtëpi në atë kohë. Në të njëjtin informacion thuhet se babai ishte në punë, ndërsa nëna dje ishte nisur për në Shqipëri.

Tezja shpëtoi nipin dhe mbesën

Për shkak të mungesës së nënës së fëmijëve, tezja e tyre ishte në apartament. Ajo u largua për disa minuta dhe më pas mbesa e saj 13-vjeçare e njoftoi atë me telefon se një zjarr kishte shpërthyer në shtëpi.

Ajo u kthye sa më shpejt që mundi dhe me vetëmohim hyri në banesën që po digjej dhe arriti të nxirrte jashtë dy fëmijët më të vegjël të familjes. Nga përpjekjen ajo dogji një pjesë e kokës.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Aksident tragjik në Itali, humb jetën 19-vjeçari shqiptar (Foto-Emri)

Aksident tragjik në Itali, humb jetën 19-vjeçari shqiptar (Foto-Emri)

Publikuar më 27.01.2021
Një aksident tragjik është regjistruar mbrëmjen e të martës ...

Një aksident tragjik është regjistruar mbrëmjen e të martës në autostradën A14 në Itali, ku ka humbur jetën një 19-vjeçar dhe kanë mbetur të plagosur 3 persona të tjerë. Aksidenti ndodhi të martën, rreth orës 6 të pasdites në hyrje të Riminit. Mediat italiane shkruajnë se viktima është shtetasi shqiptar Matteo Skënderi, i cili ishte […]

Lexo më shumë

Kush janë 11 vajzat shqiptare të zhdukura në Greqi, shkon në 141 totali emigrantëve të humbur

Kush janë 11 vajzat shqiptare të zhdukura në Greqi, shkon në 141 totali emigrantëve të humbur

Publikuar më 27.01.2021
Gazetari Shpëtim Zinxhiria ka publikuar emrat e vajzave shqi...

Gazetari Shpëtim Zinxhiria ka publikuar emrat e vajzave shqiptare të zhdukura në Greqi. Mes të humburave, ndodhet edhe 19-vjeçarja  Artemisa Vasili, e cila i shkëputi kontaktet e fundit me familjen në 16 tetor të 2020. Zinxhiria shkruan se ankthi i familjarëve rritet nga dita në ditë, teksa mungon një informacion zyrtar mbi zhdukjen e saj. […]

Lexo më shumë

Ky është i riu shqiptar që u ekzekutua me 5 plumba në Greqi (Foto)

Ky është i riu shqiptar që u ekzekutua me 5 plumba në Greqi (Foto)

Publikuar më 26.01.2021
Mario Metaj, është 27-vjeçari i cili humbi jetën pas një sul...

Mario Metaj, është 27-vjeçari i cili humbi jetën pas një sulmi me armë zjarri një natë më parë në Greqi. Mediat helene raportuan se i riu u vra në zonën e kryqëzimit Kourtesis, në Patras. Shkak i vrasjes së tij u bë një përplasje mes bandash, e cila drejtohej po ashtu nga shqiptarë. Të njëjta […]

Lexo më shumë

Ishte në arrati, arrestohet në Spanjë shqiptari që vrau kamarierin turk në Gjermani (Emri)

Ishte në arrati, arrestohet në Spanjë shqiptari që vrau kamarierin turk në Gjermani (Emri)

Publikuar më 25.01.2021
Policia spanjolle ka vënë në pranga një shqiptar të kërkuar ...

Policia spanjolle ka vënë në pranga një shqiptar të kërkuar për vrasjen e një kamerieri në Gjermani. Ai ndodhej në arrati prej muajsh dhe akuzohet për vrasjen e një 24-vjeçari turk. Autori i krimit, një 35-vjeçar shqiptar i quajtur Mariglen M., qëlloi kamarierin turk  Emrah K. (24 vjeç, mëngjesin e 7 gushtit 2019 përpara “Fröhlichen […]

Lexo më shumë

Qëllohet me 5 plumba 27-vjeçari shqiptar në Greqi (Video)

Qëllohet me 5 plumba 27-vjeçari shqiptar në Greqi (Video)

Publikuar më 25.01.2021
Mediat greke raportojnë për një atentat me armë zjarri të nd...

Mediat greke raportojnë për një atentat me armë zjarri të ndodhur mbrëmjen e sotme. Sipas informacioneve të fundit nga “Tempo24.neës”, një 27-vjeçar është qëlluar dhe aktualisht ai është në gjendje kome. Mësohet se një person është plagosur rëndë, pas një atentati në zonën e Hagia Sophia, në Patra. Në informacionet paraprake thuhet se i plagosuri […]

Lexo më shumë

Dhunoi gruan dhe e goditi me lopatë në sy të djalit të vogël, arrestohet shqiptari xheloz në Itali

Dhunoi gruan dhe e goditi me lopatë në sy të djalit të vogël, arrestohet shqiptari xheloz në Itali

Publikuar më 25.01.2021
Një 43-vjeçar shqiptar është arrestuar nga karabinierët në I...

Një 43-vjeçar shqiptar është arrestuar nga karabinierët në Itali pasi ka dhunuar bashkëshorten për shkak të xhelozisë. Mediat italiane shkruajnë se një 43-vjeçar shqiptar ishe i fiksuar me idenë se bashkëshortja e tradhtonte. 43-vjeçari ishte xheloz i fiksuar dhe për këtë shkak bëhej edhe i dhunshëm. Karabinerët kanë bërë të mundur arrestimin e shqiptarit në […]

Lexo më shumë

Drogën e siguronin nga Kolumbia dhe e shpërndanin në shtetet e BE-së, arrestohen 2 shqiptarët në Itali

Drogën e siguronin nga Kolumbia dhe e shpërndanin në shtetet e BE-së, arrestohen 2 shqiptarët në Itali

Publikuar më 23.01.2021
Dy shtetas shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italian...

Dy shtetas shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane, pasi u kapën me një sasi të konsiderueshme kokaine. Mediat italiane raportojnë se shqiptarët u kapën me rreth 14 kilogramë lëndë narkotike të llojit kokainë. Mësohet se ata e kanë transportuar lëndën narkotike nga Belgjika në drejtim të Italisë, ndërkohë që kanë udhëtuar edhe nëpërmjet […]

Lexo më shumë

Kokainë e fshehur në sediljet e makinës, arrestohet shqiptari në Itali (Emri)

Kokainë e fshehur në sediljet e makinës, arrestohet shqiptari në Itali (Emri)

Publikuar më 21.01.2021
Një sasi e madhe kokaine është arrestuar këtë të enjte në It...

Një sasi e madhe kokaine është arrestuar këtë të enjte në Itali, ku përgjegjës për të është një shqiptar, informojnë mediat. Raportohet se i arrestuar është Marin Dajani, 48 vjeç dhe sasia e kapur është 22.5 kg.  Sipas Policisë italiane, kokaina ka një vlerë rreth 1.5 milionë euro, e cila ishte fshehur në sediljet e […]

Lexo më shumë