Tragjedi në Zvicër/ Humb jetën djali nga Kosova, përplaset nga treni

Një 29-vjeçar nga Kosova ka humbur jetën mbrëmë, pasi e ka shtypur treni në Zuingen, afër Bazelit.

Viktima është identifikuar si Martin Doda nga Komuna e Gjakovës. 29-vjeçari kishte vite që jetonte në Zvicër.

Rasti u raportua nga mediat zvicerane, të cilat saktësuan se ai u godit nga një linjë e huaj që po kalonte në hekurudhë gjatë kohës që po kryheshin punime, shkruajnë mediat kosovare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Darka e gabuar!  

Uran Krasniqi Dy kryeministrat, ai i Shqipërisë Edi Rama dhe ai i Kosovës Ramush Haradinaj, pritet të takohen në gjyq….

Abissnet