×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Tragjedi në Zvicër/ Humb jetën djali nga Kosova, përplaset nga treni

Një 29-vjeçar nga Kosova ka humbur jetën mbrëmë, pasi e ka shtypur treni në Zuingen, afër Bazelit.

Viktima është identifikuar si Martin Doda nga Komuna e Gjakovës. 29-vjeçari kishte vite që jetonte në Zvicër.

Rasti u raportua nga mediat zvicerane, të cilat saktësuan se ai u godit nga një linjë e huaj që po kalonte në hekurudhë gjatë kohës që po kryheshin punime, shkruajnë mediat kosovare.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Dënohet me 6 vjet e gjysmë burg shqiptari që vrau gruan me lugë këpucësh në Zvicër

Dënohet me 6 vjet e gjysmë burg shqiptari që vrau gruan me lugë këpucësh në Zvicër

Publikuar më 30.09.2020
Gjykata e Qarkut e St. Gallenit ka dënuar autorin e vrasjes ...

Gjykata e Qarkut e St. Gallenit ka dënuar autorin e vrasjes së të shoqes me burg prej gjashtë vjet e gjysmë. Ai është dënuar për vrasje pa dashje. Sipas vendimit të së martës, i dënuari, i cili vjen nga Kosova dhe ka jetuar në Zvicër për 46 vjet, do të dëbohet nga vendi për shtatë […]

Lexo më shumë

Histori suksesi/ Shqiptarja shpallet mjekja më e mirë në Slloveni, merr dekoratë nga presidenti

Histori suksesi/ Shqiptarja shpallet mjekja më e mirë në Slloveni, merr dekoratë nga presidenti

Publikuar më 29.09.2020
Hatije Ismaili,mjekja gjinekologe shqiptare, është dekoruar ...

Hatije Ismaili,mjekja gjinekologe shqiptare, është dekoruar nga presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, me çmimin “Mjeku më i mirë në gjithë Slloveninë”. Referuar mediave vendase, shkruajnë se kjo dekoratë është marrë falë suksesit të punës së saj gjatë pandemisë Coovid-19. Mjekja ka ka lindur në Gostivar ku edhe kreu shkollën fillore, në shkollën “Ismail Qemali”, ku […]

Lexo më shumë

10-vjeçari humbi jetën në aksidentin tragjik në Itali, komuniteti dhe miqtë mesazhe të ndjera për familjen Kazazi

10-vjeçari humbi jetën në aksidentin tragjik në Itali, komuniteti dhe miqtë mesazhe të ndjera për familjen Kazazi

Publikuar më 28.09.2020
Mediat italiane i kanë kushtuar një artikull vdekjes së 10-v...

Mediat italiane i kanë kushtuar një artikull vdekjes së 10-vjeçarit, Kristian Kazazit, i cili humbi jetën të shtunën në darkë teksa u përfshinë në një aksident automobilistik bashkë më të atin. Mediat shkruajnë se familja Kazazi është me origjinë shqiptare, por që jeton në Petritoli për më shumë se 20 vitesh, ndërsa lajmi i hidhur […]

Lexo më shumë

E rëndë në Itali, humb kontrollin e mjetit, plagoset shqiptari në Itali, vdes 10-vjeçari

E rëndë në Itali, humb kontrollin e mjetit, plagoset shqiptari në Itali, vdes 10-vjeçari

Publikuar më 27.09.2020
Një aksident  i rëndë është regjistruar në Itali, ku ka humb...

Një aksident  i rëndë është regjistruar në Itali, ku ka humbur jetën një fëmijë 10 vjeç, ndërsa ka mbetur i plagosur babai i tij. Mediat italiane raportojnë se shtetasi shqiptar, identiteti i të cilit ende nuk është bërë i ditur, ka humbur kontrollin e makinës dhe është përplasur me një mur. 40-vjeçari me origjinë shqiptare […]

Lexo më shumë

E rëndë në Greqi, gjendet pas 17 muajsh trupi i 36-vjeçarit shqiptar

E rëndë në Greqi, gjendet pas 17 muajsh trupi i 36-vjeçarit shqiptar

Publikuar më 25.09.2020
Është gjetur pas 17 muajsh turpi i pajetë i 36-vjeçarit shqi...

Është gjetur pas 17 muajsh turpi i pajetë i 36-vjeçarit shqiptar Laert Beqaj. I riu u zhduk 17 muaj më parë në Nea Filadelfia, por tre ditë më parë u gjet i vdekur në Andro. Ai kishte rënë në det midis Tinos dhe Andros në 10 Prill 2019 Një kërkimi nga të afërmit e tij […]

Lexo më shumë

Prezantohet si italian por nuk dinte asnjë fjalë, polici anglez kap mat shqiptarin mashtrues (Foto-Emri)

Prezantohet si italian por nuk dinte asnjë fjalë, polici anglez kap mat shqiptarin mashtrues (Foto-Emri)

Publikuar më 24.09.2020
Një shqiptar është arrestuar pasi ka tentuar të mashtroj një...

Një shqiptar është arrestuar pasi ka tentuar të mashtroj një efektiv të policisë angleze, duke u shtirur si shtetas italian. Kleris Harizi, është paraqitur me një pasaportë të rreme italiane, por nuk ka mundur t’ju përgjigjej pyetjeve themelore rreth vendlindjes së tij të supozuar dhe as nuk dinte të fliste italisht. Gjithçka është zbuluar nga […]

Lexo më shumë

Itali/ Iu bë atentat mafioz në plazh, ndërron jetë në spital shqiptari (Emri)

Itali/ Iu bë atentat mafioz në plazh, ndërron jetë në spital shqiptari (Emri)

Publikuar më 23.09.2020
Ka ndërruar jetë disa ditë pas atentatit mafioz shqiptari, i...

Ka ndërruar jetë disa ditë pas atentatit mafioz shqiptari, i cili mbeti i plagosur rëndë. Mediat italiane bëjnë me dije se shqiptari nuk ka mundur t’ju mbijetoj plagëve të marra, pavarësisht ndërhyrjes së mjekëve me dy operacione. Mësohet se viktima është shtetasi Selavdi Shehaj, 38 vjeç, ai u qëllua me armë zjarri ditën e diel, […]

Lexo më shumë

Shtëpitë me kanabis në Angli udhëhiqen nga 88 shqiptarë, tashmë janë dënuar (Emrat)

Shtëpitë me kanabis në Angli udhëhiqen nga 88 shqiptarë, tashmë janë dënuar (Emrat)

Publikuar më 13.09.2020
Gazeta Sunday Express i ka kushtuar një investigim special a...

Gazeta Sunday Express i ka kushtuar një investigim special asaj që e quan si Godfatherat e ri të fermave më kanabis në Britani. Jon Austrin editori krimeve në këtë gazetë shkruan se në vitin 2017 gjykatat angleze dënuan për këtë krim 34 shqiptarë. Ndërsa në dy vitet pasardhëse numri shqiptarëve të dënuar ishte 53. Ky […]

Lexo më shumë