Tjetër tërmet në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë ndierë edhe gjatë ditës së sotme në vendin tonë.

Mësohet se epiqendra e tërmeti ka qenë në fshatin Bolenë të Vlorës, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në qytetet përreth. Duke iu referuar Institutit të Gjeoshkencave, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.1 dhe ka rënë në një thellësi prej 4 kilometra nën tokë.

Dera tani nuk raportime për të lënduar apo për dëme materiale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet