×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Tiranë/ Qëlluan me armë zjarri në parkingun e një kompleksi, në pranga 26-vjeçari, në kërkim shoku i tij

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 26-vjeçar me iniciale A.Ç, si dhe ka shpallur në kërkim një person tjetër, pasi një ditë më parë ka qëlluar me armë zjarri në Tiranë, në fshatin Qehaj.

Policia zbardh ngjarjen e ndodhur ditën e djeshme në fshatin Qehaj.

Kapet dhe arrestohet në flagrancë personi që gjuajti në ajër me armë zjarri si dhe shpallet në kërkim një shtetas tjetër.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.1, pas marrjes të njoftimit se në fshatin Qehaj, janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri, menjeherë kanë organizuar punën dhe falë veprimeve të shpejta dhe profesionale bënë të mundur kapjen dhe arrestimin në flagrancë të autorit të dyshuar, shtetasit A. Ç., 26 vjeç, si dhe u shpall në kërkim shtetasi E.S.

Në vijim të veprimeve të para proceduriale ka rezultuar se këta dy shtetas, ditën e djeshme kanë qëlluar me armë zjarri në ajër në parkingun e një kompleksi dhe më pas janë larguar me shpejtësi për t’i shpëtuar kapjes nga Policia.

Vijon puna për dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Materialet do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

E rëndë/ 29-vjeçari me koronavirus hidhet nga kati i 3-të i spitalin dhe vdes në vend

E rëndë/ 29-vjeçari me koronavirus hidhet nga kati i 3-të i spitalin dhe vdes në vend

Publikuar më 13.08.2020
Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në T...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Tiranë, ku një i ri është vetëhedhur nga kati i 3-të i një spitali dhe për pasojë ka ndërruar jetë. Sipas uniformave blu, ngjarja ka ndodhur rreth orës 04.30 dhe viktima është shtetasi Xh.K., 29 vjeç. Ndërsa mësohet se i riu ishte i infektuar me […]

Lexo më shumë

Aksident në qendër të Korçës, automjeti përplas një këmbësor (DETAJE)

Aksident në qendër të Korçës, automjeti përplas një këmbësor (DETAJE)

Publikuar më 12.08.2020
Një aksident automobilistik mësohet se ka ndodhur mbrëmjen e...

Një aksident automobilistik mësohet se ka ndodhur mbrëmjen e sotme në bulevardin “Republika” në Korcë. Raportohet  se një makinë ka përplasur një këmbësor e për pasojë ka mbetur i plagosur ky i fundit. Burimet spitalore bëjnë me dije se këmbësori po merr mjekim dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë, policia është në vendngjarje dhe […]

Lexo më shumë

Vrasja e taksistit/ Autori rrëfen çfarë bëri me automatikun dhe makinën e marrë me qira për të zhdukur provat

Vrasja e taksistit/ Autori rrëfen çfarë bëri me automatikun dhe makinën e marrë me qira për të zhdukur provat

Publikuar më 12.08.2020
“Pasi vrava Abdulla Budllën për nderin e familjes, sepse kis...

“Pasi vrava Abdulla Budllën për nderin e familjes, sepse kishte lidhje intime me nënën time, e zbrita vëllain, Arsilin në mes të rrugës. Ai nuk po i jepte dot më makinës, sepse filloi të dridhej dhe u ndalua”. Më tha: “bobo çfarë na bëre kështu, duhet të shkojmë në polici të dorëzohemi. E lashë në […]

Lexo më shumë

Aksidenti tragjik në aksin Kukës-Morinë/ Ndërron jetë edhe i plagosuri i dytë, një 27 vjeçar (Emri)

Aksidenti tragjik në aksin Kukës-Morinë/ Ndërron jetë edhe i plagosuri i dytë, një 27 vjeçar (Emri)

Publikuar më 12.08.2020
Ka humbur jetën edhe personi i dytë që mbeti i plagosur rënd...

Ka humbur jetën edhe personi i dytë që mbeti i plagosur rëndë gjatë një aksidenti rrugor që ndodhi pasditen e sotme në aksin Kukës-Morinë. Klisman Uka, 27 vjeç, banues në Kukës, ka ndërruar jetë në spital pas aksidentit që ndodhi mesditën e sotme. Ai u transportua me helikopter drejt Tiranës por nuk ka mundur të […]

Lexo më shumë

Ekstradohen drejt Italisë nëntë persona, ishin arrestuar në Shqipëri, policia jep detajet

Ekstradohen drejt Italisë nëntë persona, ishin arrestuar në Shqipëri, policia jep detajet

Publikuar më 12.08.2020
Interpol Tirana në bashkëpunim me zyrën e Bashkëpunimit Ndër...

Interpol Tirana në bashkëpunim me zyrën e Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Policisë Italiane ka ekstraduar drejt Italisë nëntë persona, të cilët ishin kapur përgjatë një viti. Në njoftimin për mediat bëhet e ditur se të rinjtë shqiptarë të moshave nga 27-72 vjeç ishin fshehur në vendin tonë për t’iu shmangur urdhër-arresteve ndërkombëtare të lëshuara nga Prokuroritë […]

Lexo më shumë

Aksident me vdekje në autostradën Kalimash-Morinë, edhe dy të plagosur

Aksident me vdekje në autostradën Kalimash-Morinë, edhe dy të plagosur

Publikuar më 12.08.2020
Aksident me vdekje dhe dy të plagosur në autostradën Kalimas...

Aksident me vdekje dhe dy të plagosur në autostradën Kalimash-Morinë. Policia bën me dije se një mjet tip “Golf”, ka dal nga rruga, ku për pasojë ka humbur jetën një shtetas ende i paidentifikuar. Dy shtetasit e lënduar u dërguan në spitalin e Kukësit, për ndihmë mjeksore. Kukës/informacion paraprak. Në autostradën Kalimash-Morinë, në vendin e […]

Lexo më shumë

Aksident në autostradën Fier-Vlorë, makina bie në kanal. Dëmtohet vajza e shoferit

Aksident në autostradën Fier-Vlorë, makina bie në kanal. Dëmtohet vajza e shoferit

Publikuar më 12.08.2020
Një aksident ka ndodhur sot në autostradën Fier-Vlorë pranë ...

Një aksident ka ndodhur sot në autostradën Fier-Vlorë pranë fabrikës së kripës, ku një automjet ka perfunduar në kanal. Për pasojë është dëmtuar vajza e shoferit. Njoftimi i policisë: Vlorë Rreth orës 12:56, në autostradën Fier-Vlorë pranë fabrikës së kripës, automjeti tip Golf me drejtues shtetasin F. Z ka dalë nga rruga dhe ka rënë […]

Lexo më shumë

Situatë shqetësuese, zjarret shkrumbojnë pisha dhe shkurre në Elbasan

Situatë shqetësuese, zjarret shkrumbojnë pisha dhe shkurre në Elbasan

Publikuar më 12.08.2020
Rikthimi i temperaturave të larta, ka bërë që të përhapen në...

Rikthimi i temperaturave të larta, ka bërë që të përhapen në mënyrë masive zjarret në vend. Një ndër qarqet më problematike është ai i Elbasanit. Sipas shefit të zjarrfikëses në Bashkinë Belsh vetëm gjatë muajit korrik janë regjistruar 15 vatra zjarri. “Në muajin korrik kemi pasur mbi 15 raste zjarresh. Janë përfshirë në këto zjarre […]

Lexo më shumë