Tiranë/ Pasojat e tërmetit, rrezikon të shembet kati i fundit i një pallati

Shqipëria u trondit nga disa tërmete të njëpasnjëshëm, ku dy prej tyre ishin të fuqishëm dhe kanë shkaktuar dëme të mëdha kryesisht në Tiranë dhe në Durrës ku për pasojë janë dëmtuar qindra banesa.

Sipas informacioneve, në një nga zonat më të frekuentuara në Tiranë, në rrugën “Myslym Shyri”, rrezikohet të shembet kati i fundit të një pallati.

Mësohet se pallati ndodhet përballë drejtorisë së Policisë, e cila fillimisht kishte rrethuar zonën dhe ka evakuuar banorët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Lapërdhosja e shtetit

Rezart Prifti Këto ditë të bukura Tetori në Shqipëri diskutohet si përherë për surealen, për të paprekshmen, për atë që…

Abissnet