Tirana nën “pushtetin” e reshjeve të shiut (FOTO)

Foto 1 nga 3 Pas Para

Reshjet e shiut dhe përmbytjet kanë qenë kryetema e këtyre ditëve. Të shumta ishin reshjet edhe në Tiranë. Në kryeqytet ka rënë shi i dendur këta ditë, aq sa të duket sikur ka kalbur vendin ndonjëherë.

Në këto fotografi të siguruara nga “Shekulli Online”, shihet qartë gjendja në të cilën ndodhet Tirana. Mbi të gjitha, në fotot në fjalë shihet sesi jetohet në kryeqytetin e shqiptarëve në një ditë të mbushur me shi dhe reshje të dendura.

/D.Xh/ 

 

Të tjera

Abissnet