×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Tirana-Kukësi të hënën, zbardhet kalendari për Superioren dhe Kupën e Shqipërisë deri në fund të korrikut

Ndeshja midis Tiranës dhe Kukësit do të luhet ditën e hënë. Kuksianët donin që ndeshja e tyre të luhet në mbrëmje por duke ditur që impianti i dytë i kryeqytetit nuk është funksional ditën e hënë më 6 korrik, ndeshja do të luhet në drekë. Bardheblutë kanë vendosur që sfida të mos luhet në “Air Albania”, por në “Selman Stërmasi”.

Shumica menduam se do të hapej stadiumi për këtë sfidë, duke qenë të pranishëm tifozët, por një gjë e tillë nuk u bë e mundur pasi situata e koronavirusit sa vjen dhe rëndohet.

Vlen të theksohet se Kukësi dhe Teuta, të gjitha ndeshjet si pritës do t’i luajnë në orën 20:45. Një orar ky tepër i përshtatshëm që shmang temperaturat e larta.  Për më tepër njihuni me kalendarin e plotë dhe oraret e të gjitha sfidave.

Java 32 (5-6 korrik)

Të dielën

LUFTËTARI-VLLAZNIA 17:45

LAÇI-FLAMURTARI 17:45

TË HËNËN

TIRANA-KUKËSI 17:45

BYLIS-PARTIZANI 17:45

TEUTA-SKËNDERBEU 20:45

Java 33 (10-11 korrik)

10 korrik

Partizani-Tirana 20:45

Flamurtari-Bylis 17:45

11 korrik

Laçi-Luftëtari 17:45

Kukësi-Teuta 20:45

Skënderbeu-Vllaznia 20:45

Java 34 (18-19 korrik)

18 korrik

Luftëtari-Skënderbeu 17:45

Tirana-Flamurtari 17:45

19 korrik

Bylis-Laçi 17:45

Vllaznia-Kukësi 20:45

Teuta-Partizani 20:45

Java 35 (24 korrik)

Laçi-Tirana 17:45

Flamurtari-Teuta 17:45

Bylis-Luftëtari 17:45

Partizani-Vllaznia 20:45

Kukësi-Skënderbeu 20:45

Java 36 (29 korrik)

Luftëtari-Kukësi 17:45

Skënderbeu-Partizani 20:45

Vllaznia-Flamurtari 20:45

Teuta-Laçi 20:45

Tirana-Bylis 20:45

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Vendimi historik për Shqipërinë/ FSHF sjell në ‘Air Albania’ një finale të madhe europiane

Vendimi historik për Shqipërinë/ FSHF sjell në ‘Air Albania’ një finale të madhe europiane

Publikuar më 03.12.2020
Një vendim historik për Shqipërinë është marrë sot nga UEFA....

Një vendim historik për Shqipërinë është marrë sot nga UEFA. “Air Albania Stadium” do të mirëpres finalen e “Conference League” në vitin 2022. Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s është mbledhur sot përmes video-konferencës dhe mori një vendim historik për Shqipërinë. Finalja e “UEFA Conference League”, turneut më të ri europian për klube që do të nisë […]

Lexo më shumë

Ndërron jetë në moshën 31-vjeçare futbollisti, vuante nga një sëmundje e rëndë

Ndërron jetë në moshën 31-vjeçare futbollisti, vuante nga një sëmundje e rëndë

Publikuar më 02.12.2020
Ka ndërruar jetë në moshën 31-vjeçare, mbrojtësi maroken Moh...

Ka ndërruar jetë në moshën 31-vjeçare, mbrojtësi maroken Mohamad Abarhun. Ky lajm ka trishtuar mbarë botën e futbollit, ndërsa mësohet se ai vuante prej muajsh nga një sëmundje e rëndë. Që prej muajit shkurt futbollisti ishte diagnostikuar me kancer në stomak, sëmundje e cila i mori edhe jetën. Lajmin për ndarja e tij nga jeta […]

Lexo më shumë

Futbolli anglez pëson goditje të fortë nga Brexit, asnjë skuadër nuk mund të marri më shumë se tre lojtarë jashtë Anglisë

Futbolli anglez pëson goditje të fortë nga Brexit, asnjë skuadër nuk mund të marri më shumë se tre lojtarë jashtë Anglisë

Publikuar më 02.12.2020
Dominimi i klubeve të futbollit të Anglisë në Evropë mund të...

Dominimi i klubeve të futbollit të Anglisë në Evropë mund të rrezikohet si pasojë e politikës së imigracionit pas Brexit, me kufizime të reja që do të vendosen në numrin e lojtarëve jashtë që klubeve mund të nënshkruajnë. Rregullat e reja të imigracionit për futbollin anglez u përcaktuan të martën (1 dhjetor) në një marrëveshje […]

Lexo më shumë

 I infektuar që prej 27 nëntorit me koronavirus, Etrit Berisha shtrohet në spital

 I infektuar që prej 27 nëntorit me koronavirus, Etrit Berisha shtrohet në spital

Publikuar më 02.12.2020
Portieri i kombëtares shqiptare të futbollit është shtruar n...

Portieri i kombëtares shqiptare të futbollit është shtruar në spital si pasojë e COVID-19.  Lajmin e bënë të ditur mediat italiane. Sipas portieri i SPAL, Etrit Berisha, në orët e fundit “u pranua në departamentin e specializuar Covid-19 të spitalit Cona për të kryer teste klinike”. “Gardiani” kuqezi ka rezultuar pozitiv me koronavirusin që nga […]

Lexo më shumë

Prej ditësh i shtruar në Turqi si pasojë e COVID-19, trajneri Skënder Gega lë spitalin

Prej ditësh i shtruar në Turqi si pasojë e COVID-19, trajneri Skënder Gega lë spitalin

Publikuar më 02.12.2020
Trajneri i Kukësit, Skënder Gega ka lënë spitalin në Turqi, ...

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega ka lënë spitalin në Turqi, ku po kurohej prej ditësh nga COVID-19. Mësohet se Gega pritet që të mbërrijë ditën e sotme në aeroportin e Rinasit dhe mësohet se është në gjendje shumë të mirë shëndetësore. Mjeku shqiptar që e ndoqi me shumë përkushtim gjendjen e trajnerit ishte Gersi Alisha, […]

Lexo më shumë

Mjeku i Maradonës nën hetim për vdekjen e legjendës, i përlotur tregon orët e fundit të Diegos

Mjeku i Maradonës nën hetim për vdekjen e legjendës, i përlotur tregon orët e fundit të Diegos

Publikuar më 29.11.2020
Mjeku i Diego Maradonës, Leopoldo Luque, është nën hetim pas...

Mjeku i Diego Maradonës, Leopoldo Luque, është nën hetim pas vdekjes së legjendës së Argjentinës për neglizhencë të mundshme mjekësore, bëjnë me dije mediat. Raportet sugjerojnë që policia argjentinase urdhëroi një kontroll në shtëpinë dhe zyrën e Luque, pasi vdekja e legjendës së futbollit mund të jetë pasojë e një neglizhence mjekësore. Luque ishte në […]

Lexo më shumë

Po kurohet nga COVID-19/ Me maskë oksigjeni, trajneri i Kukësit shijon fitoren nga spitali në Turqi (Foto)

Po kurohet nga COVID-19/ Me maskë oksigjeni, trajneri i Kukësit shijon fitoren nga spitali në Turqi (Foto)

Publikuar më 29.11.2020
Këtë të diel Kukësi ka arritur të fitojë bindshëm ndaj Valla...

Këtë të diel Kukësi ka arritur të fitojë bindshëm ndaj Vallazniës. Duket se këtë fitore e ka ndjerë edhe trajneri i Kukësit, Skënder Gega, i cili ndodhet në Turqi për një kurim më te specializuar ndaj COVID-19. Në një foto të publikuar, Gega shfaqet me maskën e oksigjenit, ën dhomën e spitalit, duke parë ndeshjen […]

Lexo më shumë

Portieri i Kombëtares rezulton pozitiv Covid-19. Izolohet në shtëpinë e tij

Portieri i Kombëtares rezulton pozitiv Covid-19. Izolohet në shtëpinë e tij

Publikuar më 28.11.2020
Pasi shërohet Thomas Strakosha, sëmuret Etrit Berisha! Covid...

Pasi shërohet Thomas Strakosha, sëmuret Etrit Berisha! Covid-19 tani prek portierin tjetër kuqezi, ashtu sikurse njofton edhe klubi i tij, SPAL. “SPAL s.r.l. njofton se portieri Etrit Berisha, në izolim paraprak pas angazhimeve të fundit me kombëtaren shqiptare, doli pozitiv për Covid-19 pas tamponit molekulare të kryer dje. Lojtari nuk kishte asnjë kontakt me anëtarët […]

Lexo më shumë