Tirana fiton kundër Kukësit

Kukësi dhe Tirana janë përballur këtë fundjavë në kuadër të Kampionatit Shqiptar. Të dyja ekipet kanë treguar një lojë të mirë, ndërsa në fund ka arritur të fitojë skuadra kryeqytetase.

Doka shënoi gol në minutën e 87 të takimit. Kjo humbje i kushton së tepërmi Kukësit, duke e bërë më pak konkurrues ndaj Partizanit. Pas fitores së Partizanit në këtë javë, ekipi i kuq është në krye të tabelës me 46 pikë. Kukësi ka 38 pikë. Tirana është në vendin e shtatë me 24 pikë.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet