Thojini ‘lamtumirë’ djersës me këto 3 mënyra të thjeshta!

Djersa është një problem që të gjithëve na vë në siklet, por tashmë mund të kemi zgjidhje.

Për të shmangur këtë siklet të madh po listojmë 3 mënyra sesi ta eleminojmë erën e keqe dhe njollat që na lë djersitja.

– Përzieni një sasi të njëjtë sode me ujë, për të krijuar një masë homogjene, të cilën duhet ta lini për 20-30 minuta të veprojë në sqetulla. Më pas shpëlahuni me ujë të bollshëm.\

Përdorni uthull molle për të lyer sqetullat dhe në këtë mënyrë neutralizoni bakteret që shkaktojnë aromën e rëndë.

– Provoni si zgjidhje, përzierjen e lëngut të limonit me tul domateje, para se të bini të flini. Lëreni të veprojë për 15 minuta dhe më tej shpëlahuni.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet