×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Thjesht një vajzë në finale”, Luiza Gega: Sa shumë do të thotë kjo për mua

Luiza Gega për herë të parë kaloi në finale në Lojërat Olimpike. Një rezultat historik për atletikën dhe sportin shqiptar në tërësi. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Gega tregon emocionet e kësaj gare…

POSTIMI I GEGËS

“Thjesht një vajzë në finale të LOJËRAVE OLIMPIKE Tokyo2020. Dhe ku, për herë të parë sporti i atletikës shqiptare shkon në një finale olimpike. Uroj shumë ta kem këmbën e mbarë!

Sa shumë do të thotë kjo për mua, doja të kisha një kujtim të bukur nga këto lojëra dhe ia dola. Jam lodhur shumë për të qenë këtu, por kur ti e realizon atë që do, çdo lodhje ia vlen dhe emocionet që merr nuk mund t’i blesh me asgjë.

 

Faleminderit pa masë të gjithëve, për urimet që më keni dërguar. Dhe faleminderit nga zemra të gjithëve atyre që më mbështetën në rrugëtimin tim dhe besuan tek unë!”

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Tensionet në veri/ Lista serbe kërcënon se nuk do t’i largojnë barrikadat, nëse nuk anulohet reciprociteti i targave

Tensionet në veri/ Lista serbe kërcënon se nuk do t’i largojnë barrikadat, nëse nuk anulohet reciprociteti i targave

Publikuar më 28.09.2021
Lista serbe ka lëshuar një komunikatë në emër të kryetarëve ...

Lista serbe ka lëshuar një komunikatë në emër të kryetarëve të katër komunave me shumicë serbe në veri të Kosovës, përmes së cilës thonë se kanë kundërshtuar zëvendësimin e pjesëtarëve të Njësisë Speciale të Kosovës, me ushtarë të KFOR-it, pasi do të mbetet në fuqi vendimi për reciprocitetin me targat e automjeteve nga Serbia. Në […]

Lexo më shumë

Aksioni i SPAK në Dibër, kush janë dy zyrtarët që u arrestuan (EMRAT)

Aksioni i SPAK në Dibër, kush janë dy zyrtarët që u arrestuan (EMRAT)

Publikuar më 28.09.2021
SPAK ka zhvilluar një aksion në Drejtorinë Arsimore Dibër kë...

SPAK ka zhvilluar një aksion në Drejtorinë Arsimore Dibër këtë të martë, për të goditur korrupsionin në këtë institucion. Mësohet se nga ky aksion janë ndaluar Fitim Farruku shef finance në Këshillin e Qarkut, Lul Dani polic bashkiak në Bashkinë Dibër, bashkëshorti i Drejtoreshës së Zyrës Vendore të Arsimit si dhe Halit Shehu Specialist Pyjesh. […]

Lexo më shumë

Vrau policin, 21-vjeçari në luftë për jetën, i intubuar dhe me plagë të mëdha në kokë. Mjeket presin…

Vrau policin, 21-vjeçari në luftë për jetën, i intubuar dhe me plagë të mëdha në kokë. Mjeket presin…

Publikuar më 28.09.2021
Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me gjendjen shëndet...

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me gjendjen shëndetësore të 21-vjeçarit Aldi Rama, autor i vrasjes së efektivit të policisë së Lezhës, Saimir Hoxha. I riu ndodhet në spitalin e Traumës, pasi tentoi t’i jepte fund jetës, duke qëlluar veten me armë zjarri në kokë. Në një lidhje live për ‘News24’ nga spitali […]

Lexo më shumë

Reuters pret shpresat për zgjerimin: Nuk ka garanci për anëtarësimin e Ballkanit Perëndimor në BE

Reuters pret shpresat për zgjerimin: Nuk ka garanci për anëtarësimin e Ballkanit Perëndimor në BE

Publikuar më 28.09.2021
Vendet e Bashkimit Europian nuk bien më dakord për të garant...

Vendet e Bashkimit Europian nuk bien më dakord për të garantuar anëtarësimin në union në të ardhmen të gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, për shkak të frikës për reagim nga ana e disa shteteve anëtare. Kështu të paktën raporton agjencia e lajmeve Reuters, duke cituar katër diplomatë dhe një dokument të brendshëm. Edhe në samitin […]

Lexo më shumë

Rritet numri i vdekjeve nga Covid-19 në vend, 15 persona humbën jetën në 24 orët e fundit, shënohen 594 raste të reja

Rritet numri i vdekjeve nga Covid-19 në vend, 15 persona humbën jetën në 24 orët e fundit, shënohen 594 raste të reja

Publikuar më 28.09.2021
COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 4,625 testime, 594 raste ...

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 4,625 testime, 594 raste të reja, 15 humbje jete dhe 984 të shëruar në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin e të tjerëve. Çdo qytetar mbi 18 vjeç, mund të vaksinohet në qendrën shëndetësore ose […]

Lexo më shumë

Incident në Rinas, defekt në rrotat e avionit gjatë uljes!

Incident në Rinas, defekt në rrotat e avionit gjatë uljes!

Publikuar më 28.09.2021
Një avion është rrëzuar në Pistën e Rinasit. Për rrjedhojë, ...

Një avion është rrëzuar në Pistën e Rinasit. Për rrjedhojë, ka mbi tre orë që janë ndërprerë fluturimet në aeroport. Sipas raportimeve nuk ka persona të lënduar megjithëse situata shkaktoi tension dhe ankth te ekuipazhi. Burime bëjnë me dije se avioni ishte nisur nga Zvicra dhe piloti po udhëtonte bashkë me familjen e tij, mes […]

Lexo më shumë

SPAK zbarkon në zyrat arsimore Dibër, shoqërohen disa persona

SPAK zbarkon në zyrat arsimore Dibër, shoqërohen disa persona

Publikuar më 28.09.2021
Oficerët e SPAK kanë zbarkuar këtë të martë në Zyrën Vendore...

Oficerët e SPAK kanë zbarkuar këtë të martë në Zyrën Vendore Arsimore Dibër dhe Këshillin e Qarkut Dibër. Ende nuk ka informacion se cila është çështja që SPAK ka shkuar pranë këtyre instituvioneve, ndërsa mësohet se po verifikojnë një sërë dokumentacionesh. Burime bëjnë me dije se deri tani janë shoqëruar në komisariatin e Dibrës 3 […]

Lexo më shumë

Situata në Lezhë/ Flet Dritan Zagani: Operacioni policor ishte i dekonspiruar!

Situata në Lezhë/ Flet Dritan Zagani: Operacioni policor ishte i dekonspiruar!

Publikuar më 28.09.2021
Ish-zyrtari i policisë, Dritan Zagani, ka bërë një deklaratë...

Ish-zyrtari i policisë, Dritan Zagani, ka bërë një deklaratë të fortë pasditen e sotme, duke thënë se  efektivi i policisë në Lezhë, Saimir Hoxha, u vra pasi operacioni ishte dekonspiruar. Zagani tha në Top News se ngjarje të tilla ndodhin, ndër të tjera, edhe për shkak të politizimit të policisë, duke qenë se emërimet bëhen […]

Lexo më shumë