“Lëkundet” Elbasani në Ditën e Verës, bie tërmet 3.2 ballë

Një termet ka rënë në Elbasan gjatë orëve të para të ditës së sotme. Fuqia e lëkundjeve ishte 3.2 ballë e shkallës rihter.
Ndërkohë që nuk raportohet për dëme materiale apo në njerëz.
IGJEUM bën me dije se tërmeti ra rreth orës 04:20:47, në Elbasan.
Sipas IGJEUM lëkundja ka qenë me magnitudë 3.2 dhe me epiqendër në Kuturman të Elbsanit, në një thellësi 16 km.

Të tjera

Abissnet