Tërmet i fuqishëm, ja epiqendra

Një tërmet me fuqi prej 5.1 ballë sipas Rihterit është regjistruar në rajonin e krahinës autonome kineze Xinjiang Uygur.

Agjencia meteorologjike e Kinës ka nisur vëzhgimin e zonës së prekur.

Ende nuk ka informacione nëse ka viktima apo të lënduar.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Shqipëri, narko shtet

Revista politike “Spiegel” raporton për sjelljen alarmante të qeverisë  socialiste në Shqipëri, me kryeministër Edi Ramën dhe ministër Lleshajn etj….

Abissnet