Tërmet i fuqishëm 6.1 ballë godet edhe Greqinë (Foto)

Një tërmet i fuqishëm ka goditur ishullin e Kretës në Greqi. Lëkundjet kanë qenë aq të fuqishme sa janë ndjerë edhe në Shqipëri.

Mediat vendase raportojnë se tërmeti në Kretë ka qenë i magnitudës 6.1 të shkallës Rihter, në një thellësi prej 56 kilometra nën tokë.

Fatmirësisht nuk ka raportime për persona të lënduar por vetëm dëme materiale.

Valët sizmike u ndjenë deri në Shqipërinë e mesme, duke shkaktuar sërish panik tek banorët e Tiranës.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet