×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Tërhiqu sa nuk është vonë”, Veliaj nis hakmarrjen ndaj televizionit ORA News

Kryetari i Bashkisë së Tiranës ka nisur hakmarrjen ndaj presidentit të Yldon Media Group zotit Ylli Ndroqi. Erion Veliaj  ka bërë fakt shkarkimet nga puna të miqve apo të njohurve të z. Ndroqi. Vendimi ka ardhur pas shantazhit për të ndaluar brenda 24 orëve kronikat e padëshiruara për të, ashtu siç e paralajmëruam ditën e martë.

Këtë të enjte, sapo afati përfundoi, stafi i Bashkisë lajmëroi shkarkimin e parë nga detyra.

Pa asnjë paralajmërim punonjësit N.P i është komunikuar largimi nga detyra, pa vënë në dispozicion shkaqet që çuan në këtë vendim. Dhe këtë e pranojnë dhe eprorët e tij.

Madje drejtues shprehen të çuditur dhe siç shfaqet në këto regjistrime amatore, japin vlerësime me superlative.

Por kryebashkiaku nuk e ka ndalur vetëm këtu hakmarrjen.

Pasi ka hetuar mbi rrethin miqësor, ka vendosur dhe të shembë një shtëpi të rindërtuar pas tërmetit, vetëm për faktin se ishte i afërm i z Ndroqi.

Shantazhi në këtë rast bie në shkelje dhe të kërkesës së kryeministrit Rama.

Por vetëm për tekat e tij dhe për shantazh Kryebashkiaku vendos të godasë fillimisht vetëm një prej shtyllave të banesës.

Ndërsa sot, të enjten, përmes personave të tjerë z Ndroqi i bëhet e ditur se godina do të rrafshohet tërësisht.

Presidenti i Yldon Media Group i bën edhe një herë thirrje Veliajt të tërhiqet nga këto forma të ulëta presioni.

“Shantazhe të tilla të ulëta nuk do të ndikojnë në punën e gazetarëve të Ora News. Lali Eri tërhiqu sa nuk është vonë, pasi po cënon familje të tëra, duke u shkaktuar probleme të rënda ekonomike. Lali Erin shumë e njohin, por pak e dinë të vërtetën mbi të.  Këto veprime tregojnë vetëm një pjesë të anës së panjohur të tij.  Lali Eri, në Ndroq, Pezë e Vaqarr janë familje të dëshmorëve. E tillë është dhe familja së cilës kërkon ti rrafshosh në tokë strehën. Votuesit e kësaj zone që mbështetën Veliaj e dinë mirë kontributin që dhanë në luftën ndaj pushtuesit, por Veliaj nuk e njeh këtë sakrificë. Si mund ta njohë kur edhe kurorën me lule nuk e vendos në Monumentin Nënë Shqipëri, por e lë në derën e Varrezave të Dëshmorëve, për të mos thënë në rrugë?!Lali Eri, hiq dorë nga shantazhet që cënojnë të drejtën e medias tonë, hiq dorë nga cënimi i bukës për familje të tëra që i ke vendosur në listë”.

Në fakt ky është presioni i radhës ndaj RTV Ora dhe Ora News, por si gjithnjë kjo nuk do të ndikojë në punën e gazetarëve dhe të medias.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Pamje të rënda/ Publikohen për herë të parë fotot e Anisa Josifit në shtratin e vdekjes

Pamje të rënda/ Publikohen për herë të parë fotot e Anisa Josifit në shtratin e vdekjes

Publikuar më 09.07.2020
Në emisionin Opinion në Tv Klan janë publikuar pamjet me të ...

Në emisionin Opinion në Tv Klan janë publikuar pamjet me të cilat u përballën mbrëmjen e 2 Korrikut zjarrfikësit, të cilët u futën në shtëpinë e familjes Josifi në zonën e Kombinatit, ku gjetën të vdekura nënë e bijë dhe vajzën tjetër në gjendje të rëndë. Gazetari Spartak Koka ka siguruar këto pamje të cilat […]

Lexo më shumë

Manastirliu: Ja pse nuk u bëhet tamponi të gjithë atyre që paraqiten në spital

Manastirliu: Ja pse nuk u bëhet tamponi të gjithë atyre që paraqiten në spital

Publikuar më 09.07.2020
Duke folur për situatën aktuale të krizës së koronavirusit n...

Duke folur për situatën aktuale të krizës së koronavirusit në vend, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu tregoi në “Mbrëmje në Abc” se nuk testohen për koronavirusin të gjithë personat që shfaqen në qendrat shëndetësore si të dyshuar. Manastirliu deklaroi se ka disa teori që po shqyrtohen ndërsa shtoi se do merren parasysh ato që bëjnë […]

Lexo më shumë

Maskat me detyrim në Shqipëri?! Përgjigjet Mira Rakacolli

Maskat me detyrim në Shqipëri?! Përgjigjet Mira Rakacolli

Publikuar më 09.07.2020
Zëvendës ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli, deklaroi k...

Zëvendës ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli, deklaroi këtë pasdite në emisionin “Rudina” në Televizionin Klan, se vendosja e maskave nga qytetarët shqiptarë në ambiente të mbyllura tashmë është e detyrueshme në të gjitha protokollet. Rakacolli tha se nëse një biznes gjendet pa maska pas inspektimeve, atëherë ai është objekt penaliteti. Ndërsa për sa i përket […]

Lexo më shumë

Rreziku i ri/ Ilaçet do të shiten në dyqanet e bukës dhe materialeve të ndërtimit, ja planet e reja në Shqipëri

Rreziku i ri/ Ilaçet do të shiten në dyqanet e bukës dhe materialeve të ndërtimit, ja planet e reja në Shqipëri

Publikuar më 09.07.2020
Para disa ditësh, Urdhri i Farmacistëve të Shqipërisë, me an...

Para disa ditësh, Urdhri i Farmacistëve të Shqipërisë, me anë të një denoncimi në faqen e saj zyrtare, shpjegonte se si një i mitur, një fëmijë që nuk dihej nëse kishte apo jo njohuritë për biznesin, po ofrohej për të dhënë shuma marramendëse për të blerë faramcitë ne Shqipëri. Me këtë rast aktualisht është duke […]

Lexo më shumë

“6 pacientë të intubuar, mes tyre edhe të rinj”, Manastirliu tregon gjendjen e të infektuarve: Po luftojnë për jetën (Foto)

“6 pacientë të intubuar, mes tyre edhe të rinj”, Manastirliu tregon gjendjen e të infektuarve: Po luftojnë për jetën (Foto)

Publikuar më 09.07.2020
Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ministrja e ...

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka treguar gjendjen të shtruarve në Spitalin Infektiv. Ministrja bën me dije se 6 nga pacientët, të cilët janë të intubuar po luftojmë për jetën. Manastirliu bën me dije se mes të intubuarve ka edhe pacientë të rinj në moshë. […]

Lexo më shumë

Shtrohen rastet me koronavirus në Bulqizë, u merren tamponat edhe 5 familjeve

Shtrohen rastet me koronavirus në Bulqizë, u merren tamponat edhe 5 familjeve

Publikuar më 09.07.2020
Gjatë 24 orëve të fundit në qytetin e Bulqizës janë konfirmu...

Gjatë 24 orëve të fundit në qytetin e Bulqizës janë konfirmuar 4 raste pozitive me Covid-19. Rastet e reja ishin familjarë të mjekut epidemiolog Afrim Sula, i cili rezultoi i infektuar me koronavirus 4 ditë më parë. Së fundmi, burime pranë Njësisë Vendore të Kujdesit Shëndetësor Bulqizë pohojnë që edhe 5 familje të tjera në […]

Lexo më shumë

Rritet numri i të infektuarve në Berat, preken nga COVID dy punonjës të DSHP-së dhe një infermiere

Rritet numri i të infektuarve në Berat, preken nga COVID dy punonjës të DSHP-së dhe një infermiere

Publikuar më 09.07.2020
Sa vijnë dhe rriten rastet e personave të prekur nga koronav...

Sa vijnë dhe rriten rastet e personave të prekur nga koronavirusi edhe në qytetin e Beratit, ku vetën në ditën e sotme janë regjistruar pozitive 4 raste të reja. Mësohet se dy nga rastet e sotme janë kontakte të rasteve të mëparshme të regjistruara brenda institucionit të DSHP-së Berat, ndërkohë që 2 rastet e tjera […]

Lexo më shumë

OSHEE kthehet në vatër shpërthimi të koronavirusit, arkëtarja e prekur infekton babain dhe djalin

OSHEE kthehet në vatër shpërthimi të koronavirusit, arkëtarja e prekur infekton babain dhe djalin

Publikuar më 09.07.2020
Koronavirusi tani më është futur në çdo institucion dhe së f...

Koronavirusi tani më është futur në çdo institucion dhe së fundmi është kthyer në problem në zyrat e OSHEE-së, ku janë infektuar dy arkëtare. Bëhet fjala për zyrat e OSHEE-së në Përmet, ku pak ditë më parë rezultoi pozitive një nga arkëtaret. Ndërsa sot mësohet të ketë dalë pozitive me COVID-19 një tjetër punonjëse, duke […]

Lexo më shumë