Tërbohet deti në Vlorë, pezullohen të gjitha lundrimet

Moti i keq ka “tërbuar” detin, duke shkaktuar dallgë të mëdha në Vlorë.
Sipas informacioneve të para, dallgët kanë arritur deri në 9 ballë.
Për shkak të dallgëve dhe erës së fortë është pezulluar lundrimi për anijet e peshkimit dhe anijet tregtare në Vlorë.
Ndërsa në Durrës, situata paraqitet e qetë dhe pa probleme për lundrimet në det.

Të tjera

Emri i kompromisit

Nga Veton Surroi Në fillim të pluralizmit në ish-Jugosllavi, në Prishtinë mblidheshin partitë politike shqiptare gjithandej Jugosllavisë. Sa herë që…

Abissnet