Tentoi të vrasë anëtarët e fisit Çapja, Shkëlzen Hasanpaga do të përgjigjet për “vrasje”

Prokuroria ka kërkuar që të ndryshohet akuza kundër Shkëlzen Hasanpapës, person i dyshuar si vrasës me pagesë kundër fisit Çapja. Përveç kësaj, Hasanpapa akuzohet edhe për disa vepra të tjera penale. Hasanpapa ka tentuar të vrasë dy persona.

Hasanpapa përpos se për “vrasje”, do të përgjigjet edhe për veprat penale: “plagosje”, “kanosja”, “armëmbajtja pa leje”. Kryeprokurori i ri i Elbasanit hoqi dosjen e mëparshme në ngarkim të Hasanpapës. 21-vjeçari mund të dënohet rëndë dhe me shumë vite burg.

/D.Xh/

 

 

Të tjera

Abissnet