Tensionohet situata në “Astir”, protestuesit bllokojnë rrugën

Vazhdon protesta tek unaza e re, protestuesit kanë bllokuar rrugën, ndërsa nuk ka munguar edhe hedhja e flakadanëve, diçka e cila ka bërë që të ndërhyjnë edhe forcat e policisë.

Situata ka qenë e tensionuar pasi mëngjesin e sotëm janë arrestuar tre protestues. Në mbështetje të banorëve kanë qenë edhe disa ish-deputetë të opozitës, ndër ta edhe Klevis Balliu, që ka ftuar të gjithë qytetarët të mbështesin këta banorë të cilët po luftojnë për shtëpitë e tyre.

Ndërkaq, banorët kanë shpalosur pankarta si dhe kanë lëshuar thirrje ndaj qeverisë dhe bashkisë së kryeqytetit kundër projektit që prek banesat dhe bizneset e tyre, një projekt të cilin ata e konsiderojnë si korruptiv.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet