Tensioni i lartë, eliminoni këtë ushqim…

Sipas një studimi të fundit, konsumimi i patateve rrit rrezikun e tensionit të lartë të gjakut.

Katër ose më shumë vakte që përfshijnë patate të skuqura, të pjekura, ose të ziera, rrisin rrezikun me 11 % që tensioni i gjakut të rritet, sipas ekspertëve, shkruan “The Independent”.

Studiuesit zbuluan se personat që hanë katër ose më shumë vakte me patate të skuqura, kishin një rrezik prej 17 për qind më të lartë për t’u prekur nga tensioni i lartë i gjakut.

Të tjera

Leksioni i Studentëve

Nga Zef Bushati Përtej kryefjalës së këtyre ditëve “student” dhe përpjekjeve të kuptueshme për pronësimin politik të protestës, e cila…

Abissnet