×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Temperaturat e ajrit do të ulen, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Vijon ndikimi i kthjellimeve dhe vranësirave në vend ku zonat veriore dhe zona të izoluara në qendër të vendit të rrezikohen nga momente me pika shiu.

Pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim të dukshme të motit duke bërë që kthjellimet të dominojnë në një pjesë të mirë të territorit. Gjatë natës i gjithë vendi karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të pakta.

Sipas MetoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes por mbeten të pandryshuara në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 12°C deri në 31°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësinë mbi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Çfarë po ndodh në Greqi? Reshje të dendura shiu, stuhi dhe erëra në orët e ardhshme në të gjithë vendin, në disa qytete janë mbyllur shkollat

Çfarë po ndodh në Greqi? Reshje të dendura shiu, stuhi dhe erëra në orët e ardhshme në të gjithë vendin, në disa qytete janë mbyllur shkollat

Publikuar më 14.10.2021
Me shira të dendur, stuhi, breshër dhe erëra të forta, moti ...

Me shira të dendur, stuhi, breshër dhe erëra të forta, moti i keq “Ballos” do të vazhdojë, i cili do të prekë të gjithë Greqinë deri në mbrëmje. Sipas Shërbimit Meteorologjik Kombëtar, bora pritet të bjerë në malet e Epirit, Greqisë perëndimore dhe qendrore. Fenomenet e motit intensiv pritet të zgjasin deri të premten, 15 […]

Lexo më shumë

Shi në të gjithë vendin, në male nis dëbora, si do të luhaten temperaturat sot

Shi në të gjithë vendin, në male nis dëbora, si do të luhaten temperaturat sot

Publikuar më 10.10.2021
Mot kryesisht i vranët mbizotëron në të gjithë vendin, ku më...

Mot kryesisht i vranët mbizotëron në të gjithë vendin, ku më të shpeshta vranësirat mbeten në Qendër dhe Jug të vendit duke rrezikuar reshje shiu si edhe reshje te pakta debore në majat e maleve. Orët e pasdites do të kenë përmirësim të përkohshëm te motit duke ri-kthyer kthjellimet, kjo pasi mbrëmja shton serish vranësirat […]

Lexo më shumë

Parashikimi i motit 3 tetor 2021

Parashikimi i motit 3 tetor 2021

Publikuar më 03.10.2021
Ky është moti për sot, ku do të ketë mbizotërime të motit të...

Ky është moti për sot, ku do të ketë mbizotërime të motit të qëndrueshëm.

Lexo më shumë

Si parashikohet moti për sot, lajm i mirë për ata që zgjedhin bregdetin këtë të diel

Si parashikohet moti për sot, lajm i mirë për ata që zgjedhin bregdetin këtë të diel

Publikuar më 26.09.2021
Sipas MeteoAlb: Vendi ynë do të vijoj të ndikohet nga vlerat...

Sipas MeteoAlb: Vendi ynë do të vijoj të ndikohet nga vlerat e larta barike të cilat do të diktojnë mot të qëndrueshëm në Shqipëri, ku paraditja do të jetë me kthjellime në ultësirën perëndimore dhe kalim vranësirash në pjesën tjetër të territorit. Por në orët vijuese vranësirat e lehta do të shfaqen edhe në zonën […]

Lexo më shumë

Rrezikohen reshje të izoluara shiu, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Rrezikohen reshje të izoluara shiu, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Publikuar më 17.09.2021
Moti në vendin tonë do të karakterizohet nga kthjellime dhe ...

Moti në vendin tonë do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare në ultësirën perëndimore por vranësira shpeshta do ketë gjysma lindore gjatë paradites. Parashikohet që pasditja të sjelli shpeshtim të vranësirave në të gjithë vendin, KU më të dendura do të jenë në zonat veriore të Shqipërisë duke rrezikuar reshje te izoluara shiu. Temperaturat […]

Lexo më shumë

Diell dhe temperatura të larta në mesditë, parashikimi i motit për sot

Diell dhe temperatura të larta në mesditë, parashikimi i motit për sot

Publikuar më 16.09.2021
Orët e para të ditës paraqiten në ndikimin e motit të kthjel...

Orët e para të ditës paraqiten në ndikimin e motit të kthjellët kryesisht në zonat bregdetare dhe të ulta, ndërsa zonat përgjatë kufirit lindor do kenë kalime vranësirash të lehta. Por orët e pasdites dhe mbrëmjes sjellin kalime vranësirash nëpër të gjithë Shqipërinë edhe pse nuk priten reshje. Sipas MeteoAlb, parashikohet që këto kushte atmosferike […]

Lexo më shumë

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta, mësoni parashikimin e motit për sot

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash të lehta, mësoni parashikimin e motit për sot

Publikuar më 13.09.2021
Pjesa më e madhe e vendit tonë do të paraqitet me kthjellime...

Pjesa më e madhe e vendit tonë do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare duke filluar nga orët e para të ditës. Përjashtim bëjnë zonat malore përgjatë kufirit lindor KU vranësirat janë më të shpeshta. Këto kushte atmosferike mbeten deri mëngjesin e së martës. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes […]

Lexo më shumë

Parashikimi i motit 12 shtator 2021

Parashikimi i motit 12 shtator 2021

Publikuar më 12.09.2021
Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira të lehta dominojnë ...

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira të lehta dominojnë motin mbi territorin shqiptar kryesisht gjatë paradites. Por duke ju afruar mesditës vranësirat shpeshtohen në zonat jugore dhe qëndrore duke gjeneruar shira aftashkurtër. Reshjet do të jenë herë pas herë rrebeshe në zonat zonat jugore- juglindore. Ndërsa orët e vona të pasdites sjellin largim gradual të vranësirave […]

Lexo më shumë