×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Temperaturat bien nën zero! Ja si parashikohet moti nesër në Shqipëri

Vendi ynë paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në zonat Veriore dhe Qendrore, por nën ndikimin e reshjeve do të jetë Jugu i territorit gjatë pasdites.

Pasditja dhe orët e natës do të përmirësojnë gradualisht kushtet e motit në këto zona.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke u luhatur nga -3 gradë C deri në 16 gradë C.

Era do të fryjë e lehtë ne tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

E diela me surpriza, njihuni me parashikimin e motit për sot

E diela me surpriza, njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar më 09.08.2020
Përmirësim i lehtë pritet të vijë gjatë ditës së sotme me kt...

Përmirësim i lehtë pritet të vijë gjatë ditës së sotme me kthjellime por edhe alternime vranësirash. Në relievet kodrinore-malore këto vranësira në orët e nxehta të ditës do të shoqërohen me reshje shiu afatshkurtër në formën e shtrëngatave dhe stuhive. Por, sa i përket vijës bregdetare, ndryshe nga dita e shtunë, parashikohet që të ketë […]

Lexo më shumë

Mëngjesi nis i kthjellët por si do të vijojë dita, njihuni me surprizat e motit

Mëngjesi nis i kthjellët por si do të vijojë dita, njihuni me surprizat e motit

Publikuar më 08.08.2020
Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të jetë nën ndikimin e mot...

Gjatë ditës së sotme vendi ynë do të jetë nën ndikimin e motit të kthjellët në bregdet por kthjellime dhe vranësira të shpeshta do ketë në zonat e ulëta dhe malore, të cilat gjatë pasdites do të sjellin rrebeshe shiu të izoluar veri-verilindje dhe juglindje. Parashikohet që mbrëmja të vijojë me kthjellime dhe vranësira, ku […]

Lexo më shumë

Plane për fundjavën? Njihuni me parashikimin e motit

Plane për fundjavën? Njihuni me parashikimin e motit

Publikuar më 07.08.2020
Vendi ynë ditën e sotme gjatë paradites do të karakterizohet...

Vendi ynë ditën e sotme gjatë paradites do të karakterizohet nga një mot me kthjellime dhe vranësira kalimtare në territorin shqiptar. Sipas MeteoAlb mesdita dhe pasditja sjellin zhvillim të vranësirave lokale duke rrezikuar shira të përkohshëm në zonat veriore dhe jug-juglindje të vendit. Mbrëmja rikthen kushtet e motit të kthjellët. Temperaturat e ajrit rriten në […]

Lexo më shumë

Dita e sotme nis me kthjellime, por pasditja do të sjellë surpriza, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Dita e sotme nis me kthjellime, por pasditja do të sjellë surpriza, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Publikuar më 06.08.2020
Gjatë paradites së ditës së sotme moti në vendin tonë do të ...

Gjatë paradites së ditës së sotme moti në vendin tonë do të karakterizohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të herë pas-hershme. Sipas MeteoAlb mesdita do të sjellë zhvillim të vranësirave dhe shira të izoluar në vendin tonë. Parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të përmirësojnë dukshëm kushtet e motit në Shqipëri. Temperaturat e ajrit rriten në […]

Lexo më shumë

Dita nis me rrebeshe shiu, si do të vijojë moti në orët e pasdites

Dita nis me rrebeshe shiu, si do të vijojë moti në orët e pasdites

Publikuar më 05.08.2020
Vendi ynë gjatë ditës së sotme do të karakterizohet me një m...

Vendi ynë gjatë ditës së sotme do të karakterizohet me një mot me vranësira të dendura, rrebeshe shiu dhe ministuhi ere në pjesën më të madhe të territorit. Reshjet do jenë mesatare dhe lokalisht me intensitet të lartë. Vetëmo mbizotërohet nga vranesira te dendura orët e vona të pasdites përmirësojnë përkohësisht motin. Temperaturat e ajrit […]

Lexo më shumë

Më në fund pak freski, zhvillim vranësirash duke u pasuar nga reshje shiu

Më në fund pak freski, zhvillim vranësirash duke u pasuar nga reshje shiu

Publikuar më 04.08.2020
Pas temperaturave përvëluese, javën e ardhshme priten ditë m...

Pas temperaturave përvëluese, javën e ardhshme priten ditë me shi. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, pjesa më e madhe e javës do karakterizohet nga ulje e ndjeshme e temperaturave. Dita e martë do të nisë me mot të kthjellët e shtim gradual të vranësirave deri të dendura. Në vend do të qarkullojnë masa ajrore të qëndrueshme. […]

Lexo më shumë

Si do të ndryshojnë temperaturat gjatë ditës së sotme, njihuni me parashikimin e motit

Si do të ndryshojnë temperaturat gjatë ditës së sotme, njihuni me parashikimin e motit

Publikuar më 03.08.2020
Gjatë ditës së sotme, vendi ynë do të karakterizohet nga kth...

Gjatë ditës së sotme, vendi ynë do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të lehta, të cilat do të mbizotërojnë të gjithë territorin, ku më të shpeshta do të paraqiten në zonat përgjatë kufirit lindor por pa reshje. Parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të vijojë në të njëjtat kushte atmosferike. Temperaturat e ajrit ulen serish […]

Lexo më shumë

E hëna nis me vranësira dhe reshje të izoluara shiu, njihuni me parashikimin e motit për javën e ardhshme

E hëna nis me vranësira dhe reshje të izoluara shiu, njihuni me parashikimin e motit për javën e ardhshme

Publikuar më 02.08.2020
Dita e hënë do të ketë mot kryesisht të kthjellët, vranësira...

Dita e hënë do të ketë mot kryesisht të kthjellët, vranësira të pakta të përqendruara përgjatë relieveve malore. Reshej shiu të izoluara përgjatë maleve në Juglindje të vendit. Dita e martë do të nisë me mot të kthjellët e shtim gradual të vranësirave deri të dendura. Dita e mërkurë do të jetë me vranësira mesatare […]

Lexo më shumë