×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Temperaturat arrijnë deri në 39 gradë C, ja si parashikohet moti sot në vendin tonë

Territori shqiptar do të vijojë të jetë me mot të qëndrueshëm, ku kthjellimet do të jenë dominuese në zonat bregdetare dhe në ultësirën perëndimore. Por në orët e pasdites pritet të ketë shfaqje të vranësirave dhe reshjeve të pakta në zonat Verilindore dhe Juglindore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por do të rriten në mesditë duke luhatur vlerat nga 16 gradë C deri në 30 gradë C.

Era do të fryje e lehta në tokë, mesatare në det me shpejtësi 20 km/h nga drejtimi Verior-Veriperëndimor duke sjell dallgëzim 2 ballë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Nuk përjashtohet mundësia për reshje, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Nuk përjashtohet mundësia për reshje, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Publikuar më 13.07.2020
  Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kt...

  Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët por që në zonat malore nuk përjashtohet mundësia për reshje. Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 13ºC në 29ºC, në […]

Lexo më shumë

Shi dhe ulje temperaturash/ Parashikimi i motit për sot, e diel 12 korrik 2020

Shi dhe ulje temperaturash/ Parashikimi i motit për sot, e diel 12 korrik 2020

Publikuar më 12.07.2020
Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka b...

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme në vend. Këtë të diel moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira. Sipas IGJEUM, në zonat veriore, veriperëndimore dhe lindore do të sjellë rrebeshe shiu. Temperaturat e ajrit ulen në vlerat minimale por rriten në ato maksimale duke […]

Lexo më shumë

TABELA/ E hëna nis me diell dhe temperatura të larta, ja si parashikohet moti për javën e ardhshme

TABELA/ E hëna nis me diell dhe temperatura të larta, ja si parashikohet moti për javën e ardhshme

Publikuar më 11.07.2020
Java që presim përpara na ka rezervuar më në fund mot vetëm ...

Java që presim përpara na ka rezervuar më në fund mot vetëm me diell si dhe temperatura vere për adhuruesit e plazhit dhe për ata të cilat kanë filluar tashmë pushimet. Në këtë mënyrë siç u theksua dhe më lartë moti përgjatë gjithë javës (nga e Hëna deri të Premten) do të jetë i kthjellët […]

Lexo më shumë

Temperatura deri në 37°C, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Temperatura deri në 37°C, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Publikuar më 09.07.2020
Moti i kthjellët dhe me temperatura të larta do të mbizotëro...

Moti i kthjellët dhe me temperatura të larta do të mbizotërojnë në orët e para të ditës së sotme në vendin tonë. Sipas Meteoalb edhe pasditja dhe mbrëmja do të vijojnë në të njëjtat kushte atmosferike në territorin shqiptar. Temperaturat e ajrit rriten në vlerat minimale dhe maksimale duke luhatur vlerat ditore nga 18°C deri […]

Lexo më shumë

Temperaturat deri në 35°C, njihuni me parashikimin e motit për sot

Temperaturat deri në 35°C, njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar më 08.07.2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të vazhdojë të mbizot...

Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të vazhdojë të mbizotërojë mot i qëndrueshëm. Sipas MeteoAlb këto masa ajrore të qëndrueshme do të përfshijnë vendin tonë duke diktuar mot të kthjellët në të gjithë territorin shqiptar gjatë pjesës së parë të ditës. Parashikohet që edhe pasditja të vijojë në ndikimin e motit të kthjellët. […]

Lexo më shumë

Rritje temperaturash, njihuni me surprizat e motit për ditën e sotme

Rritje temperaturash, njihuni me surprizat e motit për ditën e sotme

Publikuar më 07.07.2020
Nga dita e sotme nis përmirësimi i kushteve atmosferike. Mot...

Nga dita e sotme nis përmirësimi i kushteve atmosferike. Moti do të jetë kryesisht i kthjellët si dhe vranësira kalimtare nga orët e mesditës deri ato të pasdites. Kryesisht vranësirat priten në relievet malore dhe zonat përreth tyre. Në këto zona do të ketë reshje shiu në formën e shtrëngatave dhe stuhive dhe në zonën e […]

Lexo më shumë

Sot dominuan reshjet e shiut, por ja si do të jetë moti ditën e nesërme  

Sot dominuan reshjet e shiut, por ja si do të jetë moti ditën e nesërme  

Publikuar më 05.07.2020
Pas vranësirave dhe reshjeve të shiut që dominuan ditën e so...

Pas vranësirave dhe reshjeve të shiut që dominuan ditën e sotme, parashikimi i motit për nesër nuk është se premton diçka më ndryshe në tërësinë e tij. Sipas MeteoAlb, gjatë paradites së nesërme do të ketë kthjellime në shumicën e vendit por gjatë mesditës do të shtohen vranësirat në zonat lindore duke sjellë rrebeshe shiu, […]

Lexo më shumë