×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Temperatura deri në 39°C, parashikimi i motit për ditën e sotme

Vendi ynë gjatë orëve te paradites, do të mbizotërohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme.

Ndërsa pasditja do të sjellë zhvillim të vranësirave në zonat Veriore dhe Lindore duke sjellë rrebeshe shiu. Mbrëmja dhe nata rikthejnë kthjellimet në vend.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes dhe mesdite duke luhatur vlerat ditore nga 21°C deri në 39°C. Era do fryjë mesatare më shpejtës deri 45 km/h nga drejtimi Veriperëndimor dhe krijon në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rrebeshe shiu në të gjithë territorin, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Rrebeshe shiu në të gjithë territorin, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Publikuar më 23.09.2020
Vranësirat e shpeshta do të mbeten mbizotëruese në territori...

Vranësirat e shpeshta do të mbeten mbizotëruese në territorin shqiptar duke sjell herë pas here rrebeshe shiu. Pritet që këto rrebeshe më të dukshme të jenë në zonat malore dhe gjatë orëve të mesditës dhe paradites. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 10 gradë […]

Lexo më shumë

Zyrtarisht në vjeshtë! Nisin shirat, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Zyrtarisht në vjeshtë! Nisin shirat, njihuni me parashikimin e motit për sot në vendin tonë

Publikuar më 22.09.2020
Vendi ynë paraqitet me vranësira të shpeshta, të cilat herë ...

Vendi ynë paraqitet me vranësira të shpeshta, të cilat herë pas here pësojnë zhvillime duke sjell shira të izoluar në vendin tonë. Parashikohet që pasditja dhe mbrëmja të vijojnë në të njëjtat kushte atmosferike. Ndërsa orët e vona të natës do të sjellin përmirësim të përkohshëm. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të mbeten të […]

Lexo më shumë

Njihuni me parashikimin e motit për sot, 21 shtator 2020

Njihuni me parashikimin e motit për sot, 21 shtator 2020

Publikuar më 21.09.2020
Vendi ditën e sotme do të dominohet nga një mot i kthjellët,...

Vendi ditën e sotme do të dominohet nga një mot i kthjellët, por nuk do të mungojnë vranësirat kalimtare në orët e mesditës, ku herë pas here do të ketë zhvillim të tyre duke gjeneruar rrebeshe shiu në zonat jugore-juglindore. Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes dhe rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore […]

Lexo më shumë

Varanësira dhe kthjellime, si do të ndryshojnë temperatura për ditën e sotme

Varanësira dhe kthjellime, si do të ndryshojnë temperatura për ditën e sotme

Publikuar më 20.09.2020
Vendi ditën e sotme do të shoqërohet nga një mot i qëndruesh...

Vendi ditën e sotme do të shoqërohet nga një mot i qëndrueshëm. E diela do të mbetet me diell dhe vranësira të pakta. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim dhe me shpejtësi maksimale deri në 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5 1,0 metër në det të hapur. Temperaturat: Zonat  malore  15/29°C, Zonat e ulëta  17/32°C, Zonat bregdetare 20/31°C.

Lexo më shumë

Ulen temperaturat dhe shtohen vranësirat, njihuni me parashikimin e motit për sot

Ulen temperaturat dhe shtohen vranësirat, njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar më 19.09.2020
Kushtet e qëndrueshme do të sjellin në vendin tonë alternime...

Kushtet e qëndrueshme do të sjellin në vendin tonë alternime kthjellimesh dhe vranësirash gjatë orëve të paradites. Por në orët e mesditës dhe në vijim vranësirat do të drejtohen drejt zonave malore. Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do e ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 10 gradë C deri në […]

Lexo më shumë

Mësoni si do të ndryshojnë temperaturat për ditën e sotme

Mësoni si do të ndryshojnë temperaturat për ditën e sotme

Publikuar më 18.09.2020
Sipas MeteoAlb dita nis me alternime kthjellimesh dhe vranës...

Sipas MeteoAlb dita nis me alternime kthjellimesh dhe vranësira të herë pas-herëshme, të cilat pas mesditës do të pësojnë zhvillim në zonat malore dhe kryesisht në Juglindje ku priten dhe shira të izoluar, duke lënë zonat e ulta dhe bregdetare me kthjellime dhe vranësira. Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes dhe rriten në mesditë duke […]

Lexo më shumë

Ndryshim i papritur/ Njihuni me parashikimin e motit për sot, 17 shtator 2020

Ndryshim i papritur/ Njihuni me parashikimin e motit për sot, 17 shtator 2020

Publikuar më 17.09.2020
Sipas MeteoAlb paraditja e kësaj të enjte në territorin shqi...

Sipas MeteoAlb paraditja e kësaj të enjte në territorin shqiptar mbetet më kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta, të cila pas mesditës dhe kryesisht gjatë mbrëmjes pësojnë zhvillim duke sjellë shira herë pas herë në formën e shtrëngatave. Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por ulen më të paktën 4°C në mesditë duke luhatur […]

Lexo më shumë

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash, njihuni me parashikimin e motit për sot

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash, njihuni me parashikimin e motit për sot

Publikuar më 16.09.2020
Sipas MeteoAlb kjo e mërkurë do të ketë alternime kthjellime...

Sipas MeteoAlb kjo e mërkurë do të ketë alternime kthjellimesh dhe vranësirash të herë pas-hershme do të dominojnë kushtet e motit në territorin shqiptar. Parashikohet që edhe pasditja të vijojë në të njëjtat kushte atmosferike, ndërsa nata sjellë shtim të vranësirave në të gjithë vendin. Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe në mesditë […]

Lexo më shumë