×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Të shtëna me armë zjarri në Fier, plagoset vlonjati në shtëpinë e tezes

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak pas mesnate në qytetin e Fierit. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 00:30, në lagjen Mbrostar-Ferko, Fier, ndërsa ka mbetur i plagosur një 50-vjeçar. I lënduari është nga Vlora, por e kanë qëlluar në Fier.

Sipas policisë 50-vjeçari ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën. Autorët dyshohet se janë larguar me një mjet tip “Benz” i cili pak minuta më vonë u gjet i djegur në aksin rrugor Fier-Levan, në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Levanit”.

Njoftimi:

Fier
Informacion paraprak

Sot më datë 01.08.2020, rreth orës 00:30, në lagjen Mbrostar-Ferko, Fier, në banesën e tezes së tij, është plagosur me armë zjarri në krahë shtetasi N.Xh, 50 vjeç, banues në Vlorë.

50-vjeçari ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën.

Autorët dyshohet se janë larguar me një mjet tip “Benz” i cili pak minuta më vonë u gjet i djegur në aksin rrugor Fier-Levan, në vendin e quajtur “Rrethrrotullimi i Levanit”.

Është ngritur grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

E rëndë/ 29-vjeçari me koronavirus hidhet nga kati i 3-të i spitalin dhe vdes në vend

E rëndë/ 29-vjeçari me koronavirus hidhet nga kati i 3-të i spitalin dhe vdes në vend

Publikuar më 13.08.2020
Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në T...

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Tiranë, ku një i ri është vetëhedhur nga kati i 3-të i një spitali dhe për pasojë ka ndërruar jetë. Sipas uniformave blu, ngjarja ka ndodhur rreth orës 04.30 dhe viktima është shtetasi Xh.K., 29 vjeç. Ndërsa mësohet se i riu ishte i infektuar me […]

Lexo më shumë

Aksident në qendër të Korçës, automjeti përplas një këmbësor (DETAJE)

Aksident në qendër të Korçës, automjeti përplas një këmbësor (DETAJE)

Publikuar më 12.08.2020
Një aksident automobilistik mësohet se ka ndodhur mbrëmjen e...

Një aksident automobilistik mësohet se ka ndodhur mbrëmjen e sotme në bulevardin “Republika” në Korcë. Raportohet  se një makinë ka përplasur një këmbësor e për pasojë ka mbetur i plagosur ky i fundit. Burimet spitalore bëjnë me dije se këmbësori po merr mjekim dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë, policia është në vendngjarje dhe […]

Lexo më shumë

Vrasja e taksistit/ Autori rrëfen çfarë bëri me automatikun dhe makinën e marrë me qira për të zhdukur provat

Vrasja e taksistit/ Autori rrëfen çfarë bëri me automatikun dhe makinën e marrë me qira për të zhdukur provat

Publikuar më 12.08.2020
“Pasi vrava Abdulla Budllën për nderin e familjes, sepse kis...

“Pasi vrava Abdulla Budllën për nderin e familjes, sepse kishte lidhje intime me nënën time, e zbrita vëllain, Arsilin në mes të rrugës. Ai nuk po i jepte dot më makinës, sepse filloi të dridhej dhe u ndalua”. Më tha: “bobo çfarë na bëre kështu, duhet të shkojmë në polici të dorëzohemi. E lashë në […]

Lexo më shumë

Aksidenti tragjik në aksin Kukës-Morinë/ Ndërron jetë edhe i plagosuri i dytë, një 27 vjeçar (Emri)

Aksidenti tragjik në aksin Kukës-Morinë/ Ndërron jetë edhe i plagosuri i dytë, një 27 vjeçar (Emri)

Publikuar më 12.08.2020
Ka humbur jetën edhe personi i dytë që mbeti i plagosur rënd...

Ka humbur jetën edhe personi i dytë që mbeti i plagosur rëndë gjatë një aksidenti rrugor që ndodhi pasditen e sotme në aksin Kukës-Morinë. Klisman Uka, 27 vjeç, banues në Kukës, ka ndërruar jetë në spital pas aksidentit që ndodhi mesditën e sotme. Ai u transportua me helikopter drejt Tiranës por nuk ka mundur të […]

Lexo më shumë

Ekstradohen drejt Italisë nëntë persona, ishin arrestuar në Shqipëri, policia jep detajet

Ekstradohen drejt Italisë nëntë persona, ishin arrestuar në Shqipëri, policia jep detajet

Publikuar më 12.08.2020
Interpol Tirana në bashkëpunim me zyrën e Bashkëpunimit Ndër...

Interpol Tirana në bashkëpunim me zyrën e Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Policisë Italiane ka ekstraduar drejt Italisë nëntë persona, të cilët ishin kapur përgjatë një viti. Në njoftimin për mediat bëhet e ditur se të rinjtë shqiptarë të moshave nga 27-72 vjeç ishin fshehur në vendin tonë për t’iu shmangur urdhër-arresteve ndërkombëtare të lëshuara nga Prokuroritë […]

Lexo më shumë

Aksident me vdekje në autostradën Kalimash-Morinë, edhe dy të plagosur

Aksident me vdekje në autostradën Kalimash-Morinë, edhe dy të plagosur

Publikuar më 12.08.2020
Aksident me vdekje dhe dy të plagosur në autostradën Kalimas...

Aksident me vdekje dhe dy të plagosur në autostradën Kalimash-Morinë. Policia bën me dije se një mjet tip “Golf”, ka dal nga rruga, ku për pasojë ka humbur jetën një shtetas ende i paidentifikuar. Dy shtetasit e lënduar u dërguan në spitalin e Kukësit, për ndihmë mjeksore. Kukës/informacion paraprak. Në autostradën Kalimash-Morinë, në vendin e […]

Lexo më shumë

Aksident në autostradën Fier-Vlorë, makina bie në kanal. Dëmtohet vajza e shoferit

Aksident në autostradën Fier-Vlorë, makina bie në kanal. Dëmtohet vajza e shoferit

Publikuar më 12.08.2020
Një aksident ka ndodhur sot në autostradën Fier-Vlorë pranë ...

Një aksident ka ndodhur sot në autostradën Fier-Vlorë pranë fabrikës së kripës, ku një automjet ka perfunduar në kanal. Për pasojë është dëmtuar vajza e shoferit. Njoftimi i policisë: Vlorë Rreth orës 12:56, në autostradën Fier-Vlorë pranë fabrikës së kripës, automjeti tip Golf me drejtues shtetasin F. Z ka dalë nga rruga dhe ka rënë […]

Lexo më shumë

Situatë shqetësuese, zjarret shkrumbojnë pisha dhe shkurre në Elbasan

Situatë shqetësuese, zjarret shkrumbojnë pisha dhe shkurre në Elbasan

Publikuar më 12.08.2020
Rikthimi i temperaturave të larta, ka bërë që të përhapen në...

Rikthimi i temperaturave të larta, ka bërë që të përhapen në mënyrë masive zjarret në vend. Një ndër qarqet më problematike është ai i Elbasanit. Sipas shefit të zjarrfikëses në Bashkinë Belsh vetëm gjatë muajit korrik janë regjistruar 15 vatra zjarri. “Në muajin korrik kemi pasur mbi 15 raste zjarresh. Janë përfshirë në këto zjarre […]

Lexo më shumë