×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Të duket sikur tavani po të bie mbi kokë”, Ilda Bejleri flet me lot në sy për ditët e izolimit në shtëpi

Ilda Bejleri ka treguar së fundmi për ndjekësit e saj në “Instagram” se si i ka kaluar 15 ditë në shtëpi, duke e cilësuar si një nga eksperiencat më stresuese. Moderatorja e njohur sportive përmes një video të gjatë ka rrëfyer me lot në sy dhe e emocionuar se e ka pasur shumë të vështirë të menaxhojë ankthin gjatë këtyre ditëve.

“Pavarësisht se njerëzit duket se e kalojnë kohën duke gatuar, duke bërë palestër, e të gjitha këto, për mua kanë qenë të vështira. Ankthi është një nga ato armikët kryesor në këto moment, përveç koronavirusit. Stresi mbi të gjitha, që të duket sikur tavani po të bie mbi kokë. Është diçka që duket sikur po të merr frymën”, është shprehur Ilda.

Më pas moderatorja ju ka bërë thirrje të gjithëve që të mundohen të qëndrojnë të qetë dhe besojnë sa më shumë në Zot dhe të luten që e gjithë kjo situatë të kalojë sa më shpejt.

“Dua të them që mbi të gjithë duhet të qëndrojmë të qetë. Unë të paktën e kam gjetur qetësinë time duke besuar tek Zoti, sepse realisht në ka një moment që ti duhet të kesh besim tek perëndia, është ky kur njerëzit duhet të reflektojnë dhe t’i lutemi shumë Zotit që e gjitha kjo të kalojë. Duhet të bëjmë shumë kujdes, pavarësisht faktit që nuk kemi shifra shumë të mëdha të infektuarish apo nuk jemi në situatën e Italisë dhe Spanjës, por e gjitha kjo mund të kthehet në një dramë të vërtetë nëse ne nuk qëndrojmë në shtëpi apo nëse nuk mendojmë të izolojmë veten apo të mbrojmë njerëzit që duam më shumë”, ka thënë Bejleri.

View this post on Instagram

#2javetemianeshpi

A post shared by ILDA BEJLERI (@ildabejleri) on

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Madonna i habit të gjithë, 61-vjeçarja pozon topless para pasqyrës (FOTO)

Madonna i habit të gjithë, 61-vjeçarja pozon topless para pasqyrës (FOTO)

Publikuar më 07.07.2020
Prej muajit mars Madonna nuk ka qenë shumë aktive për shkak ...

Prej muajit mars Madonna nuk ka qenë shumë aktive për shkak të një dëmtimi në gju. Pas një kohe të gjatë ajo ka postuar një imazh të saj, i cili i ka lënë pa fjalë të gjithë ndjekësit në rrjete sociale. Këngëtarja 61-vjeçare ka postuar në “Instagram” një foto në të cilën shihet duke pozuar […]

Lexo më shumë

“Nuk shijoj asgjë, është e çuditshme”, këngëtari shqiptar rrëfen eksperiencën e tij me koronavirusin

“Nuk shijoj asgjë, është e çuditshme”, këngëtari shqiptar rrëfen eksperiencën e tij me koronavirusin

Publikuar më 07.07.2020
Ylli Vala ka qenë një nga këngëtarët e grupit “Aurora”, që n...

Ylli Vala ka qenë një nga këngëtarët e grupit “Aurora”, që në vitet 2003-2006 mori famë me disa këngë hit si “Larg je ti”, “Lele kaçurrele”, “Lady” etj. Pak ditë më parë Ylli u konfirmua si i prekur me koronavirus dhe së fundmi ka rrëfyer se si po e përjeton këtë eksperiencë. Në një lidhje […]

Lexo më shumë

Mbante armë pa leje, Gjykata dënon reperin Gjiko

Mbante armë pa leje, Gjykata dënon reperin Gjiko

Publikuar më 07.07.2020
Reperi Gjiko ka dalë sot para Gjykatës Themelore në Pejë për...

Reperi Gjiko ka dalë sot para Gjykatës Themelore në Pejë për t’u njohur me dënimin për veprën penale “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”. Gjiko së bashku me të akuzuarin tjetër Valon Alija janë gjobitur me 400 euro secili për armëmbajtje pa leje. Shumën prej 400 euro dy të pandehurit janë […]

Lexo më shumë

“Sulmoi” Arbana Osmanin, Xhemi Shehu thumbon publikisht Evis Mulën

“Sulmoi” Arbana Osmanin, Xhemi Shehu thumbon publikisht Evis Mulën

Publikuar më 07.07.2020
Evis Mula ishte e ftuar ditën e djeshme në emisionin “Wake U...

Evis Mula ishte e ftuar ditën e djeshme në emisionin “Wake Up”, në të cilin zbuloi disa detaje të parrëfyera më parë. Këngëtarja tregoi se asaj i ishte premtuar para shumë vitesh prezantimi i edicionit të parë të “Top Fest”, por në finale si moderatorë doli Arbana Osmani. Mula e akuzoi publikisht këtë të fundit […]

Lexo më shumë

Mozzik harron Loredënën dhe nis një lidhje të re me Kidën? Përgjigjet këngëtarja

Mozzik harron Loredënën dhe nis një lidhje të re me Kidën? Përgjigjet këngëtarja

Publikuar më 07.07.2020
Mozzik dhe Kida në bashkëpunim me njëri-tjetrin pak ditë më ...

Mozzik dhe Kida në bashkëpunim me njëri-tjetrin pak ditë më parë publikuan një projekt të ri muzikor, i cili përmbante dy këngë “Paranoja” dhe “Pishman”. Këngët u pritën mirë nga publiku dhe deri më tani numërojnë 6 milionë shikime në “Youtube”. Që para publikimit të projektit në rrjete sociale nisën aludimet se të dy këngëtarit […]

Lexo më shumë

“Është shoqja ime”, Romeo flet publikisht për raportin me Jonidën dhe e kritikon për diçka

“Është shoqja ime”, Romeo flet publikisht për raportin me Jonidën dhe e kritikon për diçka

Publikuar më 07.07.2020
Romeo Veshaj ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “...

Romeo Veshaj ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Në kurthin e Piter Pan”, ku përveç pyetjeve në lidhje me profesionin nuk mund të mungonin as ato për raportin e tij me Jonida Maliqin. I gjendur përballë fëmijëve, Romeo nuk kishte si ta anashkalonte pyetjet për këngëtaren, sepse të dy janë kthyer në kryefjalën […]

Lexo më shumë

Fero ndan pamjet nga shtrati duke i puthur këmbët Arbenitës, komenti me të cilin e shoqëron është epik (Foto)

Fero ndan pamjet nga shtrati duke i puthur këmbët Arbenitës, komenti me të cilin e shoqëron është epik (Foto)

Publikuar më 06.07.2020
Reperi Fero dhe modelja Arbenita Ismajli kanë qenë prej kohë...

Reperi Fero dhe modelja Arbenita Ismajli kanë qenë prej kohësh një ndër çiftet më të komentuar në media e rrjete sociale. Gjithçka prej dyshes përbën interes të madh për publikun dhe duket se tashmë Fero dhe Arbenita janë mësuar me kaq shumë vëmendje. Nëse në fillimet e tyre mundoheshin ta mbanin lidhjen sa më të […]

Lexo më shumë

Miliona dollarë për një postim në rrjete sociale, ky është personazhi më i paguar në “Instagram”

Miliona dollarë për një postim në rrjete sociale, ky është personazhi më i paguar në “Instagram”

Publikuar më 06.07.2020
Dwayne ‘The Rock’ Johnson e ka rrëzuar nga froni Kylie Jenne...

Dwayne ‘The Rock’ Johnson e ka rrëzuar nga froni Kylie Jenner si personazhin më të famshëm në Instagram. Sipas firmës së marketingut në mediat sociale ‘Hopper HQ’, Johnson, 48-vjeçar, paguhet afërsisht 1,015,000 dollar për një postim të sponsorizuar. Ndërkohë vitin e shkuar, BBC, raportoi se mori afro 1.2 milionë dollarë për një postim të tillë. […]

Lexo më shumë