×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

“Të del miu nga këmbët”/ Qeshi me kolegun e tij, Gjekmarkaj: Ishte e pamundur t’i rezistoja

Deputeti i PD-së, Agron Gjekmarkaj ka shpjeguar arsyen përse qeshi gjatë fjalimit të kolegut të tij, Saimir Korreshi.

Në një lidhje me Skype në Syri TV, Gjekmarkaj tha se Korreshi foli me një sens të fortë humori dhe se ishte e pamundur për të që të rezistonte.

“Ka dy të qeshura, një e qeshur se diçka të pëlqen dhe një e qeshur, kur do ta tallësh ta përqeshësh një gjë. Dhe fjalimi në rastin e zotit Korreshi ishte një e qeshur kënaqësie, sepse na pëlqeu të gjithëve ajo që ai tha me një sens të fortë humori dhe ishte e pamundur ti rezistoje të qeshurës. Nuk ishte përçmuese. Përçmuese ishte e qeshura që na kapi më vonë, kur folën ministrat e qeverisë”– tha Gjekmarkaj.

Çfarë ndodhi gjatë seancës maratonë në Kuvend?
Orët e para të mëngjesit të sotëm Saimir Korreshi ka shkaktuar të qeshura në sallë gjatë fjalimit të tij në foltoren e Kuvendit teksa ishte duke renditur, sipas tij, mungesën e profesionalizimit nga ana e Policisë së Shtetit duke kaluar deri tek mbështetja financiare për familjet në nevojë.

“Këtu u tha se këtu kemi bërë shëndetësinë jashtëtoksore. Po hajde njëherë në spitalin e Lushnjës, të del miu nga këmbët e nuk din ku të vesh. Ju jetoni në ëndrra. Thoni se do bëni shkolla por nuk kemi më nxënës se të gjithë fëmijët kanë ikur”, tha Korreshi në Kuvend.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Luljeta Bozo shkon me bastun në seancë, ministrja e pret në oborrin e Kuvendit

Luljeta Bozo shkon me bastun në seancë, ministrja e pret në oborrin e Kuvendit

Publikuar më 25.10.2021
Deputetja e PS Luljeta Bozo ka marrë pjesë sot në seancën e ...

Deputetja e PS Luljeta Bozo ka marrë pjesë sot në seancën e radhës plenare. Edhe pse 79 vjeçe, ajo nuk dorëzohet dhe ka vendosur të qëndrojë bashkë me kolegët e tjerë. Sot, ajo është fotografuar në oborrin e Kuvendit duke u mbështetur në një bastun. Teksa Bozo i afrohet hyrjes së Kuvendit duke ecur me […]

Lexo më shumë

Sali Berisha njofton datën për thirrjen e Kuvendit Kombëtar

Sali Berisha njofton datën për thirrjen e Kuvendit Kombëtar

Publikuar më 22.10.2021
Ish-kryeministri Sali Berisha ishte në Berat në “Foltoren” e...

Ish-kryeministri Sali Berisha ishte në Berat në “Foltoren” e radhës për të bindur demokratët që ta mbështesin në nismën kundër lidershipit aktual të PD-së. Ai njoftoi se javën e ardhshme do të shpallet “data e mbledhjes së Kuvendit dhe do të mblidhemi të sigurt” tha ai. “Kuvendi Kombëtar thirret nga kryesia, këshilli kombëtar, edhe nga […]

Lexo më shumë

“Raporti ‘Soreca’ nuk ka asnjë lidhje me realitetin, ai po mbështet shkatërrimin e demokracisë shqiptare”/ Eksperti gjerman i CDU-së: Ju tregoj gabimet e ndërkombëtarëve

“Raporti ‘Soreca’ nuk ka asnjë lidhje me realitetin, ai po mbështet shkatërrimin e demokracisë shqiptare”/ Eksperti gjerman i CDU-së: Ju tregoj gabimet e ndërkombëtarëve

Publikuar më 20.10.2021
Dje, Parlamenti Europian dhe Komiteti për Marrëdhënie me Jas...

Dje, Parlamenti Europian dhe Komiteti për Marrëdhënie me Jashtë, diskutoi progres-raportin e përvitshëm për Shqipërinë. Temat e përhershme si, sundimi i ligjit, demokracia dhe vota nuk kishin ndryshuar, duke marrë disa kritika thelbësore. Po të ndalemi te drejtësia, është pikërisht ajo që çalon më shumë, por përfaqësuesit europian u munduan t’ia hidhnin ‘fajin’ mosmarrëveshjeve të […]

Lexo më shumë

“Thelbësore që Shqipëria të plotësojë 15 kushtet”/ David Lega: Nuk mund të rrezikojmë kredibilitetin dhe besueshmërinë e BE-së

“Thelbësore që Shqipëria të plotësojë 15 kushtet”/ David Lega: Nuk mund të rrezikojmë kredibilitetin dhe besueshmërinë e BE-së

Publikuar më 19.10.2021
Eurodeputeti dhe reporteri i Shqipërisë në Bashkimin Evropia...

Eurodeputeti dhe reporteri i Shqipërisë në Bashkimin Evropian, David Lega është shprehur kundër minimizimit të kushteve për Shqipërinë në rrugën e saj të integrimit në BE. Me një reagim në Twitter Lega shkruan se nëse anëtarët e rinj bashkohen pa respektuar plotësisht vlerat thelbësore të BE -së që do të minonin besueshmërinë e BE -së […]

Lexo më shumë

“Këta vjedhin mbi kurrizin e të vdekurve”, Sali Berisha sulmon ashpër qeverinë për mbi 16 mijë jetët e humbura gjatë pandemisë

“Këta vjedhin mbi kurrizin e të vdekurve”, Sali Berisha sulmon ashpër qeverinë për mbi 16 mijë jetët e humbura gjatë pandemisë

Publikuar më 19.10.2021
Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar kreun e qeverisë Ed...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar kreun e qeverisë Edi Ramën për krijimin e krizës energjitike përmes vjedhjeve. Duke folur nga “Foltorja” në Dibër, Berisha shprehet se qeveria blen tani energji në bursën ndërkombëtare me një çmim shumë herë më të lartë, ndërkohë që pak muaj më parë e shiste energjinë e prodhuar në vend, me […]

Lexo më shumë

“Nuk ka përparim në lirinë e shprehjes”, zbardhet progres-raporti i Shqipërisë në PE

“Nuk ka përparim në lirinë e shprehjes”, zbardhet progres-raporti i Shqipërisë në PE

Publikuar më 19.10.2021
Komisioni Europian paraqiti sot para Parlamentit Europian Ra...

Komisioni Europian paraqiti sot para Parlamentit Europian Raportin vjetor për Shqipërinë, mbi përparimin e saj në procesin e anëtarësimit në Bashkimit Europian. Ajo është pjesë e vlerësimeve për vendet kandidate dhe e paketës së zgjerimit të BE-së, ku janë Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut. Komisioneri i BE-së për zgjerimin, Oliver Varhelyi, tha para eurodeputetëve se […]

Lexo më shumë

“Njerëzit duan rezultate”, Isabel Santos ‘i tërheq veshin’ BE-së: Mjaft më me shtyrje! Dua datën e Konferencës së Parë për Shqipërinë

“Njerëzit duan rezultate”, Isabel Santos ‘i tërheq veshin’ BE-së: Mjaft më me shtyrje! Dua datën e Konferencës së Parë për Shqipërinë

Publikuar më 19.10.2021
Raportuesja për Shqipërinë në PE, Isabel Santos i ka tërhequ...

Raportuesja për Shqipërinë në PE, Isabel Santos i ka tërhequr veshin BE-së ditën e sotme për moscaktimin e një datë për mbajtjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Duke folur nga mbledhja e Komisionit Europian, Isabel Santos theksoi se njerëzit duan rezultate dhe nuk duan të dëgjojnë më shtyrjet që […]

Lexo më shumë

Oliver Varhelyi: Konferenca e parë Ndërqeveritare këtë vit vetëm nëse nuk zgjidhet ‘konflikti’ mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Oliver Varhelyi: Konferenca e parë Ndërqeveritare këtë vit vetëm nëse nuk zgjidhet ‘konflikti’ mes Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë

Publikuar më 19.10.2021
Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi ka vlerësuar progre...

Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi ka vlerësuar progresin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, por tha qartë se nuk ka konferencë të parë ndërqeevritare pa u zgjidhur konflikti Maqedonisë së Veriut me Bullgarinë. Fjala e Varhelyi-t Ka më shumë besueshmëri sa i përket raportit. Janë ndërmarrë reforma të rëndësishme sa i takon sistemit të drejtësisë. […]

Lexo më shumë