×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Taulant Xhaka tërhiqet përfundimisht nga kombëtarja

Taulant Xhaka i ka dhënë fund karrierës me kombëtaren. Në një postim në rrjetin social ‘Instagram’ mefsushori ka falënderuar të gjithë tifozët për këtë eksperiencë.

Në postim Xhaka thotë se ky ishte vendimi më i vështirë për të, por është koha që t’i japë mundësi brezit të ri.

Ai u shpreh shumë krenar që veshi fanellën kuqezi dhe se ishte një ëndërr e bërë realitet.

Xhaka falënderon të gjithë trajnerët me të cilët ka punuar, FSHF-në si dhe të gjithë dashamirësit e futbollit.

Mesfushori e konsideron si moment të paharrueshëm kualifikimin e Shqipërisë në Europian.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Taulant Xhaka (@tx.34)

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kobi Bryant/ Dy vjet nga dita kur ‘Black Mamba’ u largua kaq padrejtësisht, publikohen momentet e fundit kur ylli amerikan hipën në helikopter

Kobi Bryant/ Dy vjet nga dita kur ‘Black Mamba’ u largua kaq padrejtësisht, publikohen momentet e fundit kur ylli amerikan hipën në helikopter

Publikuar më 26.01.2022
Kobi ishte zgjuar herët atë të dielë. Ai ishte i lumtur seps...

Kobi ishte zgjuar herët atë të dielë. Ai ishte i lumtur sepse do të kalonte disa orë me Xhanën, e cila tashmë ishte zgjuar dhe ishte gati të largohej, e lumtur për të fluturuar me helikopter. Gruaja Vanessa përshëndeti një burrë dhe një vajzë që kishin hipur në helikopter rreth orës nëntë e gjysmë dhe […]

Lexo më shumë

VIDEO/ Goditi topin me shpejtësi 120 km/orë, tenisti bën të qajë tifozin australian

VIDEO/ Goditi topin me shpejtësi 120 km/orë, tenisti bën të qajë tifozin australian

Publikuar më 25.01.2022
Australiani ishte partner me tenistin Thanasi Kokiniakis dhe...

Australiani ishte partner me tenistin Thanasi Kokiniakis dhe po luanin kundër dyshes Majkëll Venus dhe Tim Puetz. Gjatë lojës, australiani goditi topin me një shpejtësi prej 120 km/h. Por kjo goditje përfundoi në stomakun e një fëmije të vogël, i cili filloi menjëherë të qajë. Kjo gjë e vuri në faj Kirgios, i cili menjëherë […]

Lexo më shumë

FOTO/ Dëbora pushton Shqipërinë, shtyhen ndeshjet e Kategorisë së Parë

FOTO/ Dëbora pushton Shqipërinë, shtyhen ndeshjet e Kategorisë së Parë

Publikuar më 21.01.2022
Korabi-Tomori dhe Pogradeci-Butrinti janë dy sfidat e Katego...

Korabi-Tomori dhe Pogradeci-Butrinti janë dy sfidat e Kategorisë së Parë, të cilat janë shtyrë për një datë të pacaktuar për shkak të dëborës që ka pushtuar lindjen e vendit. Siç shikohet dhe në foto, kushtet për të luajtur janë zero. Dëbora po mundohet të pastrohet nga fusha, por asgjë nuk mund bëhet për sfidat e […]

Lexo më shumë

Akuzat për përdhunim në grup të shqiptares, Robinho ka shansin e fundit në gjykatë, përpiqet t’i shpëtojë burgut

Akuzat për përdhunim në grup të shqiptares, Robinho ka shansin e fundit në gjykatë, përpiqet t’i shpëtojë burgut

Publikuar më 18.01.2022
E treta e vërteta, ish-ylli brazilian Robinjo, luan shansin ...

E treta e vërteta, ish-ylli brazilian Robinjo, luan shansin e fundit në gjykatë. Ish-lojtari i Real Madridit, Milanit do të përballet nesër me gjyqin në shkallë të tretë për shkak të akuzës për përdhunim në grup të një shqiptareje. Sulmuesi brazilian u kushtëzua të ndërpriste kontratën me Santosin, për arsye se u dënua me 9 […]

Lexo më shumë

Pas Australisë, Novak Gjokovic mund të përjashtohet edhe nga French Open

Pas Australisë, Novak Gjokovic mund të përjashtohet edhe nga French Open

Publikuar më 17.01.2022
Së pari Australia, tani Franca? Ylli i tenisit Novak Gjokovi...

Së pari Australia, tani Franca? Ylli i tenisit Novak Gjokoviç mund të ndalohet të luajë në ‘French Open’ pasi ligjvënësit mbështetën një ligj që kërkon që këdo që dëshiron të hyjë në arenat sportive dhe ambiente të tjera publike të jetë vaksinuar kundër koronavirusit. Gjokoviç nuk është i vaksinuar. Sapo plani i kalimit të vaksinës […]

Lexo më shumë

Novak Djokoviç/ Fundi i kampionit të Australian Open bie – Niset nga Melburni për në Dubai

Novak Djokoviç/ Fundi i kampionit të Australian Open bie – Niset nga Melburni për në Dubai

Publikuar më 16.01.2022
Seriali “Dëbimi i Gjokovic nga Australia” po për...

Seriali “Dëbimi i Gjokovic nga Australia” po përfundon brenda pak kohësh, ku episodi i fundit po shkruhet në Aeroportin Ndërkombëtar të Melburnit, Tularmarine. Atje, në orën 13:30, tenisti serb do të hipë në një fluturim të Emirates dhe do të “fluturojë” për në Dubai, sipas mediave australiane “The Age” dhe “The Sydney Morning”. Nuk dihet […]

Lexo më shumë

Nuk ka sfida të mbetura/ Novak Gjokoviç humbet apelin kundër dëbimit nga Australia

Nuk ka sfida të mbetura/ Novak Gjokoviç humbet apelin kundër dëbimit nga Australia

Publikuar më 16.01.2022
Superylli i tenisit Novak Gjokoviç humbi të dielën një betej...

Superylli i tenisit Novak Gjokoviç humbi të dielën një betejë përfundimtare ligjore kundër dëbimit të tij nga Australia, pas një sage maratonë që ka lënë në hije Australian Open të afërt. Një panel prej tre gjyqtarësh në Gjykatën Federale vendosi njëzëri të dielën në favor të qeverisë australiane, e cila i kishte anuluar vizën Gjokoviç […]

Lexo më shumë

Thriller pafund me Gjokoviçin/ Arrestohet sërish – Vendimi përfundimtar të dielën

Thriller pafund me Gjokoviçin/ Arrestohet sërish – Vendimi përfundimtar të dielën

Publikuar më 14.01.2022
Rasti i dëbimit të Novak Gjokoviç nga Australia po evoluon n...

Rasti i dëbimit të Novak Gjokoviç nga Australia po evoluon në një thriller me qëndrime të forta. Tenisti serb, pas seancës me gjyqtarin Anthony Kelly, nga nesër në mëngjes do të ndalohet sërish, por fillimisht duhet të japë intervistën në të cilën është thirrur me zyrtarët e Ministrisë së Emigracionit në orën 8 dhe do […]

Lexo më shumë