Tare rinovon kontratën me Lazio-n deri në 2023

Ishte përfolur se ish-futbollisti shqiptare mund të largohej përfundimisht nga bordi drejtues i bardhekaltërve, duke u bërë kështu pjesë e Milani-t. Por mediat italiane shkruajnë se Igli Tare nuk do të shkojë te kuqezinjtë, por do të qëndrojë në Romë.

Drejtori Sportiv i Lazios që u duk i tërhequr nga oferta e Maldinit për t’u bërë pjesë e bordit drejtues të Milani-t, në fund duket se do të qëndrojë të bardhekaltrit.

Sipas të përditshmes italiane ‘La Gazzetta Dello Sport’, presidenti i Lazios, Claudio Lotito i cili u hodh menjëherë në kundërsulm duke i ofruar Tares rinovimin e kontratës deri në vitin 2023.

Por jo vetëm kaq, gjithnjë sipas ‘La Gazzetta Dello Sport’, rinovimi i kontratës së Tares do të shoqërohet edhe me një rritje të pagës së tij që dyfishohet e shkon në 2 milionë Euro në vit, e njëjta pagë që iu akordua edhe Simone Inzaghit në momentin që firmosi kontratën e re me Lazion deri në vitin 2021.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet