Sulmi xhihadist në Paris, arrestohen dy gra

Dy vajza janë arrestuar në rajonin parizien në kuadër të hetimit për sulmin xhihadist me thikë ku është regjistruar një i vdekur në Paris. Diçka të tillë e ka thënë prokurori i Parisit, Francois Molins. Këto dy gra janë bashkëpunëtore të Khamzat Azimov, autor i sulmit dhe gjithashtu Abdoul Hakim, një nga miqtë e tij që pritet të dalë në gjyq për akuzë të mundshme.

Në mesin e të akuzuarve renditet Ines Hamza, i martuar me Abdoul Hakim A., para përpjekjes për t’u larguar përgjithmonë në Siri.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet