Sulmi në rezortin në Filipine, dalin pamjet e para(FOTO)

Publikuar më 01. 06. 2017 nga Denis Tahiri

Mediat amerikane  kanë publikuar fotografitë e para nga rezorti turisti në Filipine, në të cilin janë raportuar të shtëna me armë dhe shpërthime.

Ndërkohë sipas mediave lokale numri i personave të plagos shkon në disa dhjetëra.

Forca të shumta policie janë në vendngjarje, ndërkohë që mësohet të kenë mbërritur edhe forcat speciale.

/D.T/