Sulmi në KZAZ, Apeli liron edhe 5 të arrestuarit në Shkodër

Një ditë më parë Gjykata e Apelit liroi nga masa e sigurisë “arrest me burg” ish-deputetin Bardh Spahia, ndërsa sot ka lënë të lirë edhe pesë të arrestuarit e tjerë për sulmin në KZAZ nr3.

Ndërkohë, Apeli la me “detyrim paraqitje” dy punonjësit e policisë bashkiake Alfred Nikolli dhe Gentian Bytyçi specialistin e bujqësisë Adi Garuci,  Aleks Ndojin dhe 17-vjeçarin Orlando Thepi.

5 personat akuzoheshin për veprat penale “Shkatërrimi i pronës me zjarr”, ”Dëmtimi me dashje i materialeve zgjedhore”, “Kundërshtimi i Punonjësit të Policisë së Rendit publik”, “Goditja për shkak të detyrës”, “Kanosja për shkak të detyrës” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të Policisë së Rendit publik”.

Arrestimi i tyre erdhi pas sulmit të KZAZ numër 3 me 18 qershor. Dhjetëra persona sulmuan KZAZ-në dhe i vunë flakën klasës ku ndodheshin materialet zgjedhore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet