Sulm me armë në një shkollë në Kaliforni, 3 të vdekur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot herët në mëngjes me orën lokale në Kaliforni të Amerikës.

Autoritetet janë shprehur se një person ka qëlluar në drejtim të një shkolle me nxënës dhe la tre persona të vdekur, por edhe të plagosur. Policia më tej ka vrarë personin e dyshuar, por edhe për këtë fakt nuk ka prova të mjaftueshme. Në Amerikë ka pasur dhe ka një debat të ashpër në lidhje me ligjin e mbajtjes së armëve. Gjithashtu problem janë edhe sulmet në shkolla.

/D.Xh/

 

Të tjera

Abissnet