Sot mësohet fituesi i “Topit të Artë 2019”

Mbrëmjen e sotme pritet të mësohet se kush do të jetë fituesi i “Topit të Artë 2019”, ku ka nisur zbulimi i klasifikimit të 30 futbollistëve në garë.

Gazeta prestigjioze, “France Football” ka zbuluar emrat e parë në garën për çmimin më të rëndësishëm individual në botën e futbollit.

Ndërsa “France Football” ka publikuar 10 finalistët e mëdhenj dhe zërat janë se fituesi mund të jetë argjentinasi i Barcelonës.

Por fakti se trofeu do t’i shkojë rivalit të tij më të madh, nuk i ka pëlqyer aspak Cristiano Ronaldos, i cili ka vendosur të mos shkojë në Paris në ceremoninë e kurorëzimit të “Topit të Artë”.

Lista e 10 lojtarëve finalistë për “Topin e Artë 2019”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Darka e gabuar!  

Uran Krasniqi Dy kryeministrat, ai i Shqipërisë Edi Rama dhe ai i Kosovës Ramush Haradinaj, pritet të takohen në gjyq….

Abissnet