Soreca takon kryetaren e KLGJ: Sa më shpejtë të kemi një Gjykatë të Lartë funksionale  

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ka zhvilluar ditën e sotme një takim me kryetaren e Këshillit të Lartë Gjyqësor, Naureda Llagami.

Ndërkohë, përmes një postimi në rrjetin social Tëitter, Soreca shkruan se është njohur me punën e thellë të KLGJ-së, në veçanti për ngritjen e Gjykatës së Lartë, anëtarët e së cilës ngecën në Vetting.

Po ashtu, sipas tij me rëndësi është që së shpejti Gjykata e Lartë të jetë funksionale dhe të bëjë një punë të shpejtë e me cilësi.

“Kryetarja e KLGJ, Naureda Llagami, më njohu sot me punën e thellë të Këshillit, në veçanti për hapjen e vendeve të lira të punës për Gjykatën e Lartë, për të cilën aktet rregullatorë tani janë në fuqi. Është e rëndësishme që së shpejti të kemi një Gjykatë të Lartë funksionale, por edhe të balancuar në shpejtësinë dhe cilësinë e punës”, shkruan Soreca.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Të tjera

Abissnet