Smoothie me kos, banane dhe kivi

Përbërësit
  • 1 gotë kos
  • kivi
  • mollë
  • banane
  • portokall
  • kuba akulli
  • 2 lugë gjelle lajthi
  • 2 lugë gjelle fara liri
Përgatitja
1
Pastrojini frutat dhe prejini në copa të vogla.
2
Kombinoni kosin, kivin, mollën, bananen, portokallin dhe akullin në një blender. Shtoni më pas 2 lugë gjelle lajthi dhe 2 lugë gjelle fara liri.
3
Përziejeni për 2-3 minuta derisa të merrni një masë homogjene.
4
Hidheni smoothie-n në një gotë dhe dekorojeni me 3 feta banane, 2 lajthi, pak fara liri, dhe 1 fetë kivi.
5
Shërbejeni menjëherë./shije.al/

Të tjera

Abissnet