Skulptura prej bananeje! Punimet e rralla të japonezit (FOTO)

Foto 1 nga 21 Pas Para


Artisti japonez, Keisuke Yamada bananet nuk i sheh vetëm si frut i shijshëm e i dobishëm, por edhe si material për të krijuar skulptura të veçanta.

Veprat e tij janë prezantuar fillimisht para publikut në vitin 2011 dhe me kalimin e kohës, falë internetit, janë bërë të njohura anembanë botës.

Ndiqni fotogalerinë tonë me fotot e mrekullueshme!

/J.A/

Mos i vrisni gratë!

Nga Edlira Gjoni Sikur të mos mjaftonin fast-foodet amtoreske e aspak ndihmëse në lajmet në formë thashethemesh për lobingje ruse,…

Abissnet