×

Rr. Ismail Qemali, Pallati 18, Kati 1, 1001, Tiranë, Shqipëri
“Shekulli Group”

Skemë e re, Broja e Uzuni projektohen titullarë, Edy Reja eksperimenton ndaj Anglisë

Ndaj Andorës fitorja ishte detyrim por historia është ndryshe kur bëhet fjalë për Anglinë. Përballë “tre luanëve”, Shqipëria zbret në fushë pa presion, të vetëdijshëm se nuk janë favoritë, kjo është një përballje ku vështirë ti vendosësh kombëtares një objektiv fiks. Sigurisht dëshira për të marrë një rezultat pozitiv, një barazim, apo për të bërë një paraqitje të mirë është shumë e madhe, morali në radhët e kuqezinjve është i lartë por në çdo rast Anglia mbetet një rival i frikshëm, me lojtarë nga më të mirët në qarkullim. Trajneri Edy Reja është kritikuar shumë, me të drejtë ose jo, për skemën që aplikon, moduli 3-5-2 nxjerr nga roli ose lë në stol disa titullarë të rëndësishëm, si Myrto Uzuni.

Ndaj Anglisë, tekniku italian pritet të aplikojë një modul të ri, skemën 5-4-1, shkruan “Panorama Sport” për ti bërë vend Uzunit por gjithashtu i kushtëzuar edhe nga dëmtimi i Kumbullës. Në portë Berisha mbetet i pa prekshëm ndërsa përpara tij priten të rreshtohet, Albi Doka, Ismajli, Gjimshiti, Vesli dhe Hysaj në të majtë, rol që anësori e luan shpesh edhe tek Napoli. Në mesfushë nga minuta e parë mund të zbresin Bare dhe Laçi ndërsa Uzuni dhe Kamberi në krahë. Edhe gjatë konferencës për shtyp, Reja theksoi se Broja mund ta nis këtë sfidë si titullarë pasi e njeh mirë Anglinë, sulmuesi i Viteshe pritet të jetë sulmuesi i vetëm i deklaruar për këtë sfidë të dytë në kualifikueset e Botërorit “Katar2022”.

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Besoni se qeveria shqiptare do të arrijë ta sigurojë së shpejti vaksinën anti-COVID për të gjithë popullsinë?

Loading ... Loading ...

Lëvizja që po trondtit futbollin europian, Paris SG dëshiron që Cristiano Ronaldo të zëvendësojë francezin Mbape

Lëvizja që po trondtit futbollin europian, Paris SG dëshiron që Cristiano Ronaldo të zëvendësojë francezin Mbape

Publikuar më 10.04.2021
Në një artikull ekskluziv, ‘Tuttosporti’ italian, thotë se P...

Në një artikull ekskluziv, ‘Tuttosporti’ italian, thotë se Paris Saint-Germain dëshiron të blejë Cristiano Ronaldon si një zëvendësim për Mbape nëse sulmuesi i ri merr një transferim. Ky artikull citon informacionin, i cili u transmetua në ditët e mëparshme nga media spanjolle se Real Madrid është afër marrjes së Mbape, me gazetën aktuale të gazetës […]

Lexo më shumë

Zidane: Shpresoj se kjo nuk do të jetë ‘klasikja’ e fundit e Messit

Zidane: Shpresoj se kjo nuk do të jetë ‘klasikja’ e fundit e Messit

Publikuar më 09.04.2021
Klasikja e rëndësishme midis Real Madrid dhe Barcelona po af...

Klasikja e rëndësishme midis Real Madrid dhe Barcelona po afron (10/4/ 2021) dhe trajneri i Madridit, Zinedine Zidane, analizoi ndeshjen e së nesërmes. Zizu u pyet nëse kjo do të ishte klasikja e fundit e Lionel Messit, në rast se ai largohet nga Barcelona dhe do të dëshironte që kjo të mos ndodhte: “Unë nuk […]

Lexo më shumë

Goli më i gjatë në historinë e futbollit? (Video e çmendur)

Goli më i gjatë në historinë e futbollit? (Video e çmendur)

Publikuar më 09.04.2021
Portieri i Newport, Tom King, shënoi një goditje të jashtëza...

Portieri i Newport, Tom King, shënoi një goditje të jashtëzakonshme goli të ndihmuar edhe nga era e cila ndikoi në ndeshjen kundër rivalit Cheltenham! Tom King shënoi golin më të gjatë në historinë e futbollit nga zona e tij e golit kundër Cheltenham Toën të ​​martën në mbrëmje në një ndeshje të Ligës Dy. King […]

Lexo më shumë

Njihuni me biznesmenin që hyri lakuriq në mes të fushës, nuk vesh rroba prej 4 vitesh

Njihuni me biznesmenin që hyri lakuriq në mes të fushës, nuk vesh rroba prej 4 vitesh

Publikuar më 09.04.2021
Gjatë ndeshjes mes Granadës dhe Mançester Junajtidit, vëmend...

Gjatë ndeshjes mes Granadës dhe Mançester Junajtidit, vëmendjen e të gjithëve e tërhoqi tifozi, i cili u fut lakuriq në fushën e lojës. Olmo Garsia, quhet personi i cili u fut në fushë, tërësisht i zhveshur. Mund të jetë i panjohur për të gjithë ndjekësit e futbollit dhe në botë, por jo për qytetarët e […]

Lexo më shumë

“Nuk kishte asnjë mjek”/ Sportisti 25-vjeçar i ‘Kickboxer’ vdes pas goditjes në kokë nga kundërshtari (Video shqetësuese)

“Nuk kishte asnjë mjek”/ Sportisti 25-vjeçar i ‘Kickboxer’ vdes pas goditjes në kokë nga kundërshtari (Video shqetësuese)

Publikuar më 05.04.2021
Kikboksieri 25-vjeçar, Joel Cahuasqui humbi jetën pasi u për...

Kikboksieri 25-vjeçar, Joel Cahuasqui humbi jetën pasi u përplas nga një goditje me kokë gjatë një ndeshje amatore në Ekuador. Pavarësisht se kishte veshur mbulesa koke, kikboksieri u godit rëndë gjatë Kampionatit Kombëtar të Përzgjedhësve dhe Kupave të Paqësorit të KickBoxing javën e kaluar në vendin e tij të lindjes. Sipas ‘El Notre’, nuk kishte […]

Lexo më shumë

Kupa e Shqipërisë, kur do të luhet faza gjysmëfinale

Kupa e Shqipërisë, kur do të luhet faza gjysmëfinale

Publikuar më 02.04.2021
Laçi, Teuta, Vllaznia dhe Skënderbeu janë katër ekipet që ma...

Laçi, Teuta, Vllaznia dhe Skënderbeu janë katër ekipet që marrin pjesë në fazën gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Ky turne, i dyti për nga rëndësia, futet në një fazë të nxehtë pasi tre nga katër ekipet pjesëmarrëse janë në garë me kohë të plotë edhe për titullin kampion. Me formatin që Kupa ka këtë edicion, […]

Lexo më shumë

“Dorëzoni pasaportat diplomatike”/ Në fillim Cakaj, dje Xhaçka/ Futbollistëve të Kombëtares i hiqen pasaportat diplomatike për herë të dytë

“Dorëzoni pasaportat diplomatike”/ Në fillim Cakaj, dje Xhaçka/ Futbollistëve të Kombëtares i hiqen pasaportat diplomatike për herë të dytë

Publikuar më 01.04.2021
Futbollistët e Kombëtares shqiptare nuk do të jenë më të paj...

Futbollistët e Kombëtares shqiptare nuk do të jenë më të pajisur me pasaporta diplomatike. Ata u pajisën, me pasaportë diplomatike pas VKM të datës 23 qershor të vitit 2016, pra menjëherë pas përfundimit të aventurës në Kampionatin Europian, por me një tjetër VKM të datës 12 qershor të vitit 2019, këto subjekte nuk cilësohen më […]

Lexo më shumë

Skandali/ Deputetja nga Katalunja kërkon peticion për himnin e Kosovës në televizionin spanjoll; Shaland injoron gazetarin, nuk përmendi emrin e Kosovës

Skandali/ Deputetja nga Katalunja kërkon peticion për himnin e Kosovës në televizionin spanjoll; Shaland injoron gazetarin, nuk përmendi emrin e Kosovës

Publikuar më 01.04.2021
Ndeshja e djeshme midis Republikës së Kosovës dhe Spanjës, ë...

Ndeshja e djeshme midis Republikës së Kosovës dhe Spanjës, është mbuluar me hije skandali. Mediat në Spanjë kanë paraqitur një situatë të pandershme për Kosovën, kjo pasi Spanja nuk e njeh si shtet atë. Por nga Spanja ka ardhur një kritikë e fortë. Deputetja katalanase, Miriam Nogueras ka reaguar me anë të një statusi në […]

Lexo më shumë